Ewa Kopacz, Leszek Miller i Andżelika Możdżanowska. Kto jeszcze do Europarlamentu?

14
Fot. Pixabay
Poznaliśmy pierwsze nazwiska kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Jedynki" i "dwójki" największych koalicji są już znane. Ich nazwiska także i to nie wyłącznie w Wielkopolsce. Okazuje się, że z naszego okręgu (nr 7) wystartują najważniejsi polscy politycy.

Pozostał niespełna miesiąc na zgłaszanie list kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego. W ostatnich dniach ogłoszono, kto będzie startował w Wielkopolsce w czołowych miejsc. Wiemy już na pewno, że z listy Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego wystartują byli premierzy Ewa Kopacz (1.) oraz Leszek Miller (2.), a także Adam Szejnfeld i Michał Wawrykiewicz. Znalazł się na niej także eurodeputowany z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego Andrzej Grzyb (3.), który zasłynął w ostatnich miesiącach aktywną walką o zlikwidowanie podziału na czas letni oraz zimowy.

ZOBACZ TEŻ: Agnieszka Kozłowska-Rajewicz nie będzie ponownie kandydować do Europarlamentu

Poznaliśmy także pierwsze nazwiska kandydatów z listy Prawa i Sprawiedliwości. Z Wielkopolski wystartują Zdzisław Krasnodębski (1.) oraz Andżelika Możdżanowska (2.).

CZYTAJ: Andżelika Możdżanowska „dwójką” do Parlamentu Europejskiego

Nieoficjalnie mówi się także, że z wielkopolskiego okręgu mogą wystartować do Europarlamentu Piotr Liroy Marzec (Konfederacja ProPolska) oraz Krzysztof Śmiszek (Wiosna) – prywatnie partner Roberta Biedronia. Ten ostatni jest podobno przymierzany także do okręgu dolnośląskiego i opolskiego. Ostateczną decyzję tej partii mamy poznań 23 marca.

Kolejne miejsca na listach powinniśmy poznać w ciagu najbliższych dni. Termin zgłaszania list wyborczych do Europarlamentu upływa 16 kwietnia o 23.59. Wybory odbędą się 26 maja.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. 17
  5

  Ta sama Andżelika która przeszła z PSL do PiS i ma trudności z określeniem swoich poglądów, albo zmienia poglądy w zależności od okoliczności. Czy PiS naprawdę nie miał nikogo innego aby obsadzić listę?

 2. 9
  1

  A propo ojroposel Lybackiej czy to prawda ze ostrowska wiosna zawitala na etat do MZGM po czym szuka w spolkach misiewiczow?

 3. Jestem pewna, że znajdzie pieniądze na opiekę medyczną w szpitalach i ośrodkach zdrowia, na pomoc dla niepełnosprawnych. Pani Ewo trzymam kciuki za wygraną!

 4. Nie rozumiem skąd tyle konfliktów w polityce, powinniśmy przed wyborami do parlamentu europejskiego się zjednoczyć i zagłosować mądrze; moim zdaniem na Ewę Kopacz!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick