Ostrowski szpital częściowo zmieni się w covidowy?

11
Jak nieoficjalnie dowiedział się portal wlkp24.info część oddziałów ostrowskiego szpitala zostanie przekształconych na covidowe. Ma to pozwolić na rozszerzenie bazy łóżek dla chorych na COVID-19 na terenie Wielkopolski. Prawdopodobnie część oddziałów zostanie zachowana.

W środę Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w najbliższych dniach zostaną wydane decyzje dotyczące zwiększenia liczby łóżek przeznaczonych dla osób z koronawirusem. Ma to dotyczyć wszystkich województw. Polecił też wojewodom, aby przyspieszyli procedurę przekształcania. Jak podkreślił, w ciągu najbliższego tygodnia mają zostać wydane decyzje pozwalające na uruchomienie kolejnych 8 tysięcy łóżek covidowych i respiratorowych.

Z informacji, do których dotarł portal wynika, że jednym ze szpitali, w których baza łóżek zostanie zwiększona, jest ostrowska placówka. M.in. na neurologii powstają już izolatki. Z nieoficjalnych doniesień można się dowiedzieć, że pozostawione zostaną: ortopedia, oddział noworodkowy, chirurgia dziecięca i pediatria. Pozostałe oddziały mają być przeznaczone dla pacjentów covidowych. Chorzy prawdopodobnie zostaną przewiezieni m.in. do szpitala w Kaliszu.

Będziemy zbierać więcej informacji w tej sprawie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

 1. 23
  1

  Koszmar. Ludzi z zawałem, udarem będą wozić do Kalisza albo Pleszewa. Mówią że liczy się każda minuta w tych przypadkach. To nie jeden nie zdąży już dojechać. Była 2 fala szybko szpitale. I co nie brakowało miejsc. Ano już tylko covid się liczy.

 2. 19
  3

  MOŻE WARTO BY PRZEKSZTAŁCIĆ I STWORZYĆ ŁÓŻKA COVIDOWE W NOWO WYBUDOWANEJ ARENIE/ZBUDOWAĆ TAM SZPITAL TYMCZASOWY- A NIE PRZEKSZTAŁCAĆ ODDZIAŁY NA COVIDOWE W OSTROWSKIM SZPITALU, GDZIE TERAZ JUŻ JEST TŁOK I PACJENCI Z POWAŻNYMI CHOROBAMI CZEKAJĄ PO KILKANAŚCIE GODZIN SIEDZĄC NA KRZEŚLE,AŻ ZWOLNI SIĘ JAKIEŚ ŁÓŻKO NA ODDZIALE. WIĘCEJ OFIAR BĘDZIE NIE NA COVID LECZ INNE CHOROBY. ALE TO CAŁA POLITYKA W POLSKIM RZĄDZIE ,SŁUŻBA ZDROWIA PADŁA.

  • 7
   3

   Ok, geniuszu..proszę tylko o odpowiedź na jedno pytanie – skąd wziąć kadrę do tej Areny ,skoro już teraz w szpitalu pod tym względem sytuacja jest dramatyczna ( zresztą podobnie ,jak w99% szpitali w Polsce ) – ludzi docpracy brak ,a ci ,co są ,są już na skraju wytrzymałości fizycznej i psychicznej?

 3. Podziękujcie panom B. i S. ze szpitala w Ostrowie, niech się wytłumaczą opinii. Bardzo zabiegają by zrobić oddziały covidowe. Liczy się tylko kasa! Tak to jest jak się robi na papierze 120 łóżek covid, w rzeczywistości jest 90, a na polecenie wojewody trzeba więcej przyjmować bo pandemia się rozkręca. Ludzie z powiatu ostrowskiego, ostrzeszowskiego i kępińskiego będą umierać w karetkach w drodze do Kalisza i Pleszewa, a tu tylko covid! Pomiędzy Kaliszem a Kępnem nie będzie ani jednego łóżka internistycznego! Nie zdziwcie się jeżeli ktoś z waszych bliskich trafi na SORu w Ostrowie, a po postawieniu diagnozy będzie jechał do Kalisza, co zajmie godzinę albo dwie lub więcej, w sytuacji kiedy notorycznie brakuje obsady karetek transportowych. Kto przeżyje ten ma fart!

 4. Proponuję przekształcić ZUS lub Urząd Miasta w szpitale tymczasowe dla chorych na covid-19, a urzędników wysłać do domów i niech pracują zdalnie 😏

 5. 1
  1

  Do Pana “Z” – fakt lekarz brakuje…tyle,że w Polsce masa lekarzy pracuje na kilka etatów w różnych placówkach…bo wciąż im w dupa.. mało, i narzekaja,że są przemęczeni. Masz forse…lekarz przyjmie Cie bez problemu, badania itd. Nie masz ….czekaj na zlitowanie

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick