Ostrowski basen miejski gotowy na rozpoczęcie sezonu

0
Fot. UM Ostrów Wielkopolski
Ostrowski basen miejski jest już niemal gotowy na otwarcie nowego sezonu. "Potrzebne są już tylko ostatnie wyniki badań wody i piękna pogoda" - przekonują urzędnicy. Na szczęście prognozy pokazują, że będzie coraz cieplej.

Ostrowski basen „Olimpijska” został zmodernizowany i oddany do użytku w czerwcu 2017 roku. Co sezon obiekt odwiedza około 40 000 mieszkańców. W tym roku basen, z którego tak licznie korzystają mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego i okolic znów trochę się zmieni. – Zamontowaliśmy nagłośnienie, dlatego będzie można opalać się przy dźwiękach muzyki. Kolejna nowość, to duże parasole (wymiary czaszy 3×3 metry), pod którymi będzie można odpocząć w cieniu. Są także nowe, bardzo fajne meble m.in. świecące kostki, pufy XL i więcej leżaków – informują ostrowscy urzędnicy.

Nowoczesny obiekt z podgrzewaną wodą posiada też sporo urządzeń rekreacyjnych m.in.: sztuczną rzekę, ławki podwodne z masażem powietrznym, grotę sztucznej fali, masaż karku, gejzery powietrzne, grzybki wodne, masaż ścienny z ławką, leżanki powietrzne, zjeżdżalnie dla dzieci, zjeżdżalnie dla dorosłych, zabawki wodne dla dzieci. Do dyspozycji osób, które zechcą skorzystać z obiektu, przygotowane zostały również tarasy ziemne, a także trawiasta plaża o powierzchni ponad 3 000 m2. Zamontowano również brodziki do stóp oraz latarnie. Na miłośników aktywnego wypoczynku czeka również boisko do siatkówki plażowej.

Jak udało nam się dowiedzieć, spółka miejska CRK Zieleń i Rekreacja wyrazili gotowość do otwarcia basenu, ale ostateczna decyzja co do dnia otwarcia, leży po stronie miasta i jest uzależniona od kilku czynników w tym wpłynięcia wyników badań jakości wody oraz pogody. Niewykluczone, że basen ruszy już w pierwszych dniach czerwca. O dokładnym terminie będziemy informować.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick