OGLĄDAJ NA ŻYWO! VII Sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego

28
Zapraszamy na transmisję z obrad VII Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, która rozpocznie się we wtorek 27 marca o godz. 10.00 w Forum Synagoga. Będzie ją można śledzić na antenie Telewizji Proart oraz na portalu wlkp24.info.

Proponowany porządek obrad

    Otwarcie

II    Przyjęcie porządku obrad

III   Przyjęcie protokołu z VI Sesji Rady Miejskiej

IV  Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie międzysesyjnym

V   Sprawozdanie z realizacji programu współpracy Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust.3 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w roku 2018.

VI  Interpelacje i zapytania radnych

VII  Podjęcie uchwał w sprawie:

1)   zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Ostrowa Wielkopolskiego,

2)   zmiany uchwały budżetowej na 2019 rok,

3)   przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w 2019 roku,

4)   przejęcia od Wojewody Wielkopolskiego zadania w zakresie utrzymania grobów i cmentarzy wojennych,

5)   uchwalenia „Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych WODKAN Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim na lata 2019-2023”,

6)   zmiany uchwały Nr IV/23/2018 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 27 grudnia 2018 roku w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustalenia stawki takiej opłaty dla nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz częściowych zwolnień z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi,

7)   sezonu kąpielowego oraz wykazu kąpielisk na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski  w 2019 roku,

8)   zaliczenia dróg w rejonie ul. Wrocławskiej do kategorii dróg gminnych,

9)    zaliczenia dróg w rejonie ul. Południowej do kategorii dróg gminnych,

10)    zaliczenia dróg w rejonie ul. Zakątek do kategorii dróg gminnych,

11)    zaliczenia dróg w rejonie ul. Słowikowej do kategorii dróg gminnych,

12)    zaliczenia dróg w rejonie ul. Kukułczej do kategorii dróg gminnych,

13)    zaliczenia dróg w rejonie ul. Skowronkowej do kategorii dróg gminnych,

14)    określenia rodzaju świadczeń przyznawanych w ramach pomocy zdrowotnej nauczycielom   oraz nauczycielom emerytom i rencistom korzystającym z opieki zdrowotnej oraz warunków i sposobu przyznawania tych świadczeń,

15)    określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych pracujących z grupami obejmującymi dzieci 6 – letnie i dzieci młodsze

VIII     Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych

IX        Wolne wnioski i informacje

X         Zakończenie obrad

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

28 KOMENTARZE

 1. Pani Prezydent znów ubolewa, że nie może przychylić nieba przez PiS emerytom , że leki dla nich nie mogą być niższe. Pani Prezydent chciałaby, żeby apteki które miałyby być przez nią wyróżnione sprzedawały leki taniej. A ja jako emeryt się pytam? Dlaczego mam ganiać i wyszukiwać te apteki. Dlaczego gdy za PO-PSL wciskano mi „kup pan trzy opakowania leków, a termometr dostaniesz Pan za darmo.Moim zdaniem rządzący dlatego wypierdolili te korporacyjne apteki nabierające emerytów na bezsensowne nadmierne zakupy i spowodowali, że leki dla emerytów i rencistów są w takiej samej cenie i to w każdej aptece!

  • No dobrze być może Pani Prezydent nie ma wpływu na rząd ale przecież ma wpływ na cenę śmieci i opłaty przekształceniowej z użyteczności wieczystej, które dotyczą w większości seniorów. No i co, tutaj też jest bezradna?

  • Miasto stać na wybudowanie Wielkiej Hali sportowej za ponad 30 mln tak jak o tym mówią media, a nie stać na to, żeby biednym ludziom w większości seniorom dać bonifikatę w wysokości 95 % o co wnioskował Prawo i Sprawiedliwość. I tak nasze kochane miasto dba o seniorów. Jako osoba która skorzysta z bonifikaty stanowczo jestem oburzona słowami skarbnika miejskiego, który raczył powiedzieć że bonifikata 75% zaproponowana przez panią prezydent jest korzystniejsza niż Prawa i Sprawiedliwości 95%. Kłania się matematyka.

 2. Pani Beata Klimek prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego ogłasza „pierwszą nagrodę dla CRK za prąd”. Jako energetyk z wykształcenia myślę, że to jest rzeczywiście pierwsza w Polsce i ostatnia nagroda za takie kuriozum.

 3. Okazuje się, że na baraki dla dwóch szkół pani prezydent wyda 1.300.000 zł. bo nie potrafiła zagospodarować istniejących dobrze wyposażonych szkół w Ostrowie na rozprowadzenie uczniów w Ostrowie Wielkopolskim. Poza tym okazało się, że 1.250.000 pani prezydent wyda na wymianę kopciuchów które trują nasze dzieci i nas w czasie zimy. Mam pytanie, czy pani prezydent tak jak biletomaty, które zamówiła przed rozstrzygnięciem wyborów kiedy to komunikacja miejska miała być za darmo już wcześniej zamówiła baraki za milion trzysta tysięcy?

 4. Nowa ekonomia! Okazuje się, że ulga przekształcenia użytkowania wieczystego we własność z 95% na 75% przegłosowana przez przyjazne miasto jest bardziej korzystna dla właścicieli domów jednorodzinnych. Dlatego pytam dlaczego Becia nie zleciła przegłosowania 5% albo w ogóle 0 % ulgi dla użytkowników wieczystych, bo przecież wtedy byłoby jeszcze taniej i korzystniej dla seniorów o których tak ponoć dba Caryca?

  • Skarbnik miejski znów zapewnił radną Podskarbi, że ulga 75% jest korzystniejsza dla seniorów, którzy przekształcą użytkowanie wieczyste w prawo własności niż ulga 95% i nie jest prawdą, że to jest 5 razy droższe? Poza tym dlaczego pani prezydent z tych pieniędzy od seniorów finansuje wydatki na przyszkolne baraki zamiast zagospodarować istniejące szkoły? Na szczęście pani radna Podskarbi odpowiednio z humorem podsumowała klimkowego skarbnika, który nie miał nic logicznego do powiedzenia, a tym bardziej na temat matematyk.

 5. Program Beaty Klimek „Żeby piękny uśmiech mieć trzeba tylko chcieć” dla parolatków zakrawa na kpinę. No chyba, że pani prezydent nie wie, że każdy dzieciak ma zęby mleczne, które wcześniej czy później wylatują.

 6. Od początku objęcia stanowiska Prezydenta Miasta przez Panią Beatę Klimek słyszę i czytam same krytyczne uwagi pod Jej adresem. Z kolei zupełnie odwrotnie jest w stosunku do Starosty Ostrowskiego Pana Pawła Rajskiego. Zastanawiam się jak to jest, że mieszkańcy miasta wylewają kubły pomyj na Prezydenta SWOJEGO MIASTA, natomiast idealizują Starostę. Czy ostrowianie są tacy krytyczni tylko w stosunku do działań podejmowanych przez włodarza swojego miasta, a Starosta podejmuje idealnie wszystkie decyzje? Czy to może wynika z faktu, że Prezydentem Miasta po raz pierwszy jest kobieta? A może to tylko „echo” niezadowolenia opozycji? Tylko z czego? Że nie jest „nasza” czyli z naszego ugrupowania? Że umie rozmawiać z mieszkańcami, choć nie realizuje ich wszystkich sugestii? Nie wiem co o tym myśleć. Nie wszystkie decyzje Pani Klimek akceptuję, ale czy to jest powód do wieloletniej krytyki? Podziwiam Ją za wytrwałość w podejmowaniu prób polepszenia poprawy warunków życia mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Rozumiem rozgoryczenie mieszkańców z powodu rosnących podatków i cen różnych usług komunalnych, ale jak długo da się je utrzymać w stanie „zamrożenia”? Skoro opozycyjni radni w pewnym momencie uchwalają obniżenie lub utrzymanie na nie zmienionym poziomie podatków to z jakiegokolwiek ugrupowania partyjnego by nie był prezydent, burmistrz czy wójt, skąd ma brać środki na inwestycje, remonty, oświatę, kulturę, opiekę społeczną? Pozyskiwać środki zewnętrzne? Ale można je otrzymać tylko jak się samemu dołoży, a skąd je brać?
  Tak sobie myślę, a jakby to było gdyby Prezydentem Miasta był Pan Rajski? A jakby to było w powiecie gdyby Starosta miał taka opozycję jak Prezydent w mieście? I nie mam na myśli obecnej opozycji w radzie, tylko opozycję czepiającą się wszystkiego dla pokazania swojego istnienia.

  • Podwyżka śmieci o 63%, bezproduktywne wyjazdy do Chin, 5-krotna podwyżka przekształcenia użyteczności wieczystej, centrum przesiadkowe nikomu nie potrzebne, zakup baraków za 1.300.000 zł podczas gdy istniejące dobrze wyposażone szkoły stoją puste, utrzymywanie CRK z prezesem prezesów Ziółkowskim i jego pracownikami z radnym Nyckiem na czele. Nie chce mi się wymieniać dalej.

 7. Radną Elżbietę Grochowską i wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej miasta Ostrowa Wielkopolskiego razem z jej wystąpieniami powinno się pokazywać młodzieży w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

 8. Pani Prezydent Beata Klimek raczyła powiadomić mieszkańców Ostrowa na tej sesji, że produkowany w Ostrowie prąd z biomasy będzie ekologiczny. Z tym nie będę polemizował ale dlaczego ma być tańszy dla firm o 50% a dla odbiorców indywidualnych tylko o 15-20% to tego już nie wiem

 9. Ciekawy ten ostrowski samorząd z przewodniczącym Lisieckim, który stwierdził, że wszyscy wobec prawa są równi i przegłosował długość 5 minutowych wystąpień w wolnych wypowiedziach radnych i mieszkańców, a pani prezydent w tej samej formule pozwolił na 20 minutowe propagandowe wystąpienie, które miało niezbyt wiele do czynienia z prawdą.

 10. Bardzo dobrze cała opozycja wypada podobają mi się radni, są konkretni i merytoryczni i pokazują oblicze tej władzy w mieście.

 11. Z tego co widzę, to radni opozycji pogardzają dziennikarzami, bo w żadnej przerwie nie udzielili wywiadu młodym dziennikarzom, będącym jak wszyscy wiedzą obiektywnymi i bezstronnymi komentatorami sceny politycznej szczególnie w tak obiektywnym medium jakim jest „wlkp24.info co to się kiedyś reklamowało „dość śmieci w sieci” czy jakoś tak.

 12. Pani prezydent chwali się z programu dla dzieci do kilku lat pt. Żeby piękny uśmiech mieć trzeba tylko chcieć. Czyżby nie wiedziała, że mleczne zęby prędzej czy później same wylatują?

 13. Następny spadochroniarz zatrudniony przez panią Prezydent Klimek. Do tej pory byli to jej zastępcy z obecnym Kostkiem. Teraz mamy do czynienia ze skarbnikiem dla którego ulga 75% jest lepsza dla beneficjenta niż ulga 95%. Nie dziwię się, że dotychczasowa pani skarbnik uciekła na emeryturę, bo kto by chciał robić z siebie idiotę choćby nie wiem za jakie pieniądze?

 14. Pani Klimek nie czuła i nadal nie czuje granicy śmieszności . No, ale jak to notorycznie czytamy na portalach wpisy jednego nawiedzonego wyznawce Klimkowej , wybrało ją 20 0000 tysięcy a może i ponad , a niech będzie nawet 30 000 i co jej zrobicie . Wygrała , wybrali ją i nadal zamiast zarządząć miastem komentuje . Czyli nic się nie zmieniło. Dalej mamy rzecznika prasowego.

 15. Jaki interes ma Beata Klimek w tym, żeby napędzić klientów do wybranych aptek dając emerytom karty klienta czy tam seniora. Bo przecież wiadomo, że wszystkie apteki z tej promocji pani Klimek nie skorzystają, bo to wtedy nie będzie miało sensu. Poza tym w jaki sposób pani Beata wyselekcjonuje apteki, które będą miały prawo sprzedawać leki seniorom po niższych cenach? To mi z daleka śmierdzi protekcjonizmem i przekupstwem.

 16. Za młodu chodziłem do szkoły podstawowej nr. 8. W 6 klasie okazało się, że byłe koszary przy ulicy Wolności nie nadają się już do tego, żeby służyły za szkołę dla dzieci. Przeniesiono mnie, moje koleżanki i kolegów do dzisiejszego II LO . Młodzież z 11-latki przeniesiono do nowej szkoły w okolicach cmentarza przy ul. Bema. A dzisiaj pani prezydent zakupiła baraki dla uczniów, bo nie pomyślała, żeby w związku z reformą edukacyjną wykorzystać istniejące puste szkoły i rozlokować w nich uczniów tak, żeby nie było tłoku. Dodam, że wydała na ten cel 1.400.000 złotych. Czy to nie woła o pomstę do nieba?

 17. I tak postawili nas i nasze dzieci przed faktem dokonanym, chodzicie do tej szkoły to będziecie się uczyć w barakach?

 18. Tak to, jest jak się wybrało prezydenta, który nie ma w moim przekonaniu wiedzy i kompetencji do zajmowania tego urzędu. cóż trzeba teraz przeczekać 5 lat. Ja bym proponował radnym aby aktywnie działali i pokazywali te wspaniałe pomysły Klimkowej tak jak z tymi kontenerami. To jest nie do pomyślenia żeby szkoły dobrze wyposażone stały puste które my wszyscy ostrowianie utrzymujemy, a miasto ma płacić ponad 1 mln zł za kontenery to jest wielki skandal. Pytam się jako mieszkaniec Ostrowa gdzie jest tu gospodarność i poszanowanie grosza publicznego?

 19. Odkąd p. Biedroń ( kolega p. Klimek ) zasugerował zebranym mieszkańcom ,że mogłaby być ministrem od samorządności można zaobserwować w jej wystąpieniach , zwłaszcza na wczorajszej sesji, jak wybrzmiewa ta samorządność i jej obrona . To tzw. samorządność w wydaniu Klimkowej . Można odnieść wrażenie ,że p.Klimek sama sobie udowadnia zdolność do objęcia takiego stanowiska , a swoim wyborcom daje wyraźny sygnał , że to będzie jej następny krok.

 20. Te ” kontenery ” to taki klocek p.Klimek jak ta wiata na ul Konopnickiej. Ale co , patrząc na wczorajszy stół w Synagodze kto tam siedział : sekretarz Baraniak z wykształcenia dziennikarz, wice Kostka z wykształcenia dziennikarz no i p. Klimek z wykształcenia dziennikarka ( po ostrowskiej szkole wyższej). Kto rządzi Ostrowem: dziennikarze ( bo mają dar przekazywania odpowiednich treści ) a kto zarządza miastem : prezesi spółek komunalnych i trwa samozarządzanie.

  Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick