O niedźwiedziu Wojtku i rekinie z oceanu

1
Wczoraj w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pleszew odbyło się spotkanie z Łukaszem Wierzbickim. Autor książek dla dzieci opowiedział w bardzo ciekawy sposób młodym czytelnikom wiele ciekawych historii o polskich podróżnikach m.in. o Aleksandrze Dobie i o niedźwiedziu Wojtku, który podczas II wojny światowej służył w Armii Andersa. Spotkanie z pisarzem było naprawdę bardzo oryginalne.

Wierzbicki swoje opowieści ilustrował fotografiami, filmami, nagraniami odgłosów afrykańskich zwierząt. Rekwizyty stare kuferki i walizki ubarwiały niesamowite ale prawdziwe historie, była też możliwość wcielenia się w postać rekina, jakiego spotkał podczas swojej wyprawy Aleksander Doba.

Wierzbicki jest autorem wielu książek dla dzieci. Jedna z nich pt. Dziadek i Niedźwiadek w niezwykle ciekawy i zabawny sposób opowiada prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka czworonożnego przyjaciela żołnierzy armii Andersa z czasów II wojny światowej. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Biblioteczne podróże w czasie”.

Podczas spotkań autorskich łączy elementy wykładu, prezentacji multimedialnej, kabaretu i inscenizacji historycznej.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick