Najlepszy kurs dolara – jak go znaleźć i nie dać zarobić bankom? [artykuł sponsorowany]

0
Dolar amerykański to najważniejsza waluta na świecie. Jest akceptowany w wielu krajach, nie tylko Stanach Zjednoczonych. W ostatnim czasie jego kurs wymiany drożeje w oczach. O czym trzeba wiedzieć, żeby znaleźć najlepszy kurs dolara i nie dać zarobić bankom?

Z tego artykułu dowiesz się:

Gdzie najlepiej kupić dolary?

Jak zmienił się kurs dolara?

Które kraje akceptują dolary amerykańskie?

Choć dolar amerykański jest najważniejszą walutą, jego kurs zmienia się w zależności od czynników politycznych i gospodarczych. Jeszcze niedawno za dolara płaciliśmy nieco ponad 3 PLN, a dzisiaj jego poziom niebezpiecznie zbliża się do granicy 4 PLN. Jak znaleźć najlepszy kurs dolara i nie dać zarobić bankom?

Gdzie najlepiej kupić dolary?

Czy wybierasz się do USA, czy chcesz zrobić zakupy w amerykańskim sklepie online musisz wiedzieć, że wymieniając walutę w banku zapłacisz wysoki spread walutowy. Dlaczego wymiana walut w banku może Cię drogo kosztować? Powodów jest kilka. Po pierwsze banki są instytucjami zaufania publicznego, a po drugie wymiana waluty nie jest jedyną usługą, którą oferują. Wniosek stąd taki, że nie mają one potrzeby oferowania klientom konkurencyjnych kursów wymiany walut. Jeśli nie w banku, to w takim razie gdzie kupić dolary?

Okazuje się, że nie ma lepszego miejsca w sieci do zakupu dolarów amerykańskich, niż kantory internetowe. Wszystkie z nich walczą o to, żeby przyciągnąć do siebie klienta. Dlatego właśnie w nich znajdziemy najkorzystniejsze kursy walut: i to zawsze, o każdej porze roku i dnia. Bez negocjowania, bez proszenia o obniżenie kursu USD/PLN otrzymamy w nich najkorzystniejszy kurs dolara w danym momencie. Ważne jest także to, że dolary wymienimy w nich online, a transakcja będzie zabezpieczona w niemalże identyczny sposób, jak w bankowości internetowej.

Jak zmienił się kurs dolara?

Kursy walut stale się zmieniają, ale w ostatnim czasie zmiana kursu USD/PLN mogła wielu zaskoczyć. Kurs dolara w ciągu 6 miesięcy wzrósł o ponad 40 groszy, w związku z czym jego kurs rynkowy niebezpiecznie zbliża się do poziomu 4 PLN. Dolar amerykański staje się coraz silniejszy, dzięki pozytywnym informacjom płynącym z gabinetu prezydenta Trumpa. Jednocześnie na rynkach od jakiegoś czasu panuje awersja do ryzyka, dlatego egzotyczne waluty, takie jak złoty polski tracą na wartości. Przeczytaj także: Jaki wpływ na cenę złota ma kurs dolara?

Które kraje akceptują dolary amerykańskie?

Każdemu z nas w pewnym momencie przydadzą się dolary. Jednocześnie nie wszyscy wymieniający złote na dolary wiedzą o tym, że dolar amerykański walutą wielu krajów świata. Możemy nim płacić w USA, Mikronezji, na Wyspach Marshalla, w Palau, Ekwadorze, Salwadorze, Timorze Wschodnim oraz w Zimbabwe.

Podsumowanie

Nie od dziś wiadomo, że znalezienie najlepszego kursu dolara może być czasochłonne. Jednak decydując się na wymianę w kantorze internetowym, sprawa okaże się o wiele prostsza i najlepszy kurs dolara znajdziemy bardzo szybko. Oferty kantorów internetowych zweryfikujemy niezwykle łatwo, za pomocą kilku kliknięć. Już po kilku chwilach na monitorze wyświetli się nam najkorzystniejszy kurs dolara wobec złotego w danym momencie i według aktualizowanych co kilka sekund notowań.

lukasz.wojcieszek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick