Meble na miarę XXI wieku…

0
Styl industrialny pomysłem na biznes? Dlaczego nie! Przekonał się o tym, Pan Michał Francke właściciel firmy „Manufaktura Snu”, który zajmuje się produkcją mebli. Dzięki funduszom unijnym zakupił niezbędne urządzenia aby jego praca słała się bardziej efektywna.

Skąd zrodził się u Pana pomysł produkcji mebli?
– To nie pomysł, to tradycja. Od ponad 100 lat trwa ta przygoda, pierwszy zakład kowalski, w którym naprawiano wozy i zajmowano się wykuwaniem elementów dekoracyjnych, otworzył mój pradziad Antoni ja zamieniłem po prostu sztukę kowalską w metaloplastykę użytkową.

Dlaczego styl industrialny?
– Podążamy za trendami, jednym z nich jest styl industrialny.
Polacy coraz częściej i coraz odważniej zaczynają urządzać swoje przestrzenie właśnie w tym stylu. Choć jest to styl dość zimny i surowy, to stworzenie mebla do takiego wnętrza wcale nie jest łatwe. Proszę pamiętać, że mebel musi być funkcjonalny, trwały, efektowy i współgrający z otoczeniem.

Co znajdziemy w Państwa ofercie?
– Oj, proszę lepiej zapytać czego w niej nie znajdziemy. Tak naprawdę każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Mamy piękne łóżka dla dzieci, łóżka pojedyncze i małżeńskie w każdym stylu, konsole, biurka, stoliki, regały, szafki łazienkowe, elementy dekoracyjne do ogrodu. Realizujemy indywidualne projekty naszych klientów, na szafy, schody czy balustrady. Robimy wszystko co można zrobić w metalu.

Przejdźmy do kwestii finansowych. Jak udało się sfinansować zakup niezbędnych urządzeń?
– W wystartowaniu z własną działalnością pomogło mi dofinansowanie z OCWP, oraz pożyczka
z programu Jeremi2. Świetne projekty dla ludzi z pasją i wiedzących co chcą w życiu robić. Niskie oprocentowanie i bardzo korzystne warunki pozwalają na bezstresową spłatę.

Czy planuje Pan dalsze inwestycje w rozwój firmy?
– Cały czas, ciągle się rozwijamy i ulepszamy. Nie ma miesiąca bez zakupu nowego sprzętu, czy inwestycji w nasz sklep internetowy. W tej chwili dążymy do tego by Manufaktura Snu była nie tylko jakąś firmą produkującą i sprzedającą designerskie meble z metalu i drewna, ale marką.

Czego możemy się spodziewać w 2020 roku?
– To pytanie należałoby zadać mojej żonie. To ona jest motorem napędowym w tej dziedzinie, to ona bada rynek, śledzi trendy i analizuję potrzeby naszych klientów. Ja mogę jedynie gwarantować, że będzie się działo.

Skorzystaj tak jak Pan Michał z pożyczki JEREMIE2!

Manufaktura Snu Michał Francke
ul. Księdza Ignacego Jana Skorupki 1a
63-400 Ostrów Wielkopolski
+48 600 269 357
manufakturasnu@gmail.com
https://manufakturasnu.pl/

Stowarzyszenie Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
ul. Szkolna 24
63-400 Ostrów Wielkopolski
62 736 11 60 (wew.25)
+48 720 864 443

lukasz.wojcieszek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick