Marzena Wodzińska opowiedziała o pracy województwa w czasach rządów PiS-u

14
Fot. Andrzej Kornaszewski
Marzena Wodzińska, członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego przyjechała do Ostrowa Wielkopolskiego na zaproszenie członków grupy "Ostrowski Spacer Protestacyjny Łańcuch Światła". Przybyli rozmawiali m.in. o organach stanowiących i wykonawczych samorządu województwa oraz ich kompetencjach.

Podczas spotkania w n-Klubie Marzena Wodzińska poruszyła także kwestię dualizmu władzy i tym, na czym polega jej podział między samorządową a rządową. Przybyli mieszkańcy mogli się dowiedzieć, dlaczego Program 500+ nie obowiązuje dzieci z domów dziecka. Rozmawiano także o płonących w ostatnich miesiącach wysypiskach śmieci.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego zabrała także głos w związku powstałej niedawno Koalicji Obywatelskiej, którą utworzyły Platforma Obywatelski i Nowoczesna. W ostatnim czasie pisaliśmy o kandydatach na prezydentów Ostrowa i Kalisza ogłoszonych przez Grzegorza Schetynę i Katarzynę Lubnauer – szefów obu partii. Nie brakowało też słów krytyki pod adresem Prawa i Sprawiedliwości szczególnie w kwestii odbierania kompetencji samorządom województw oraz brakach w przekazywaniu pieniędzy na zadania zlecone.

– Było to bardzo rzeczowe spotkanie. Pani Marzena Wodzińska okazała się osobą kompetentną, otwartą i z poczuciem humoru. Była to na pewno dobra lekcja z zakresu edukacji samorządowej – mówi Jerzy Wójcicki, członek „Łańcucha Światła, który wziął udział w spotkaniu.

ZOBACZ TEŻ: Prawie rok po ogólnopolskich protestach ponownie wyszli na ulice

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. ,,brawo” wlkp24.info – organ łazjzów z pod sądu tylko podziwiać za szybkość przekazu (ile Wam za to płacą ?)

 2. Ale tłumy! Zainteresowanie tą trójką ogromne! Skoro nie ma żadnego zdjęcia publiczności to wnioskuję że było kilku!Ale któż chciałby słuchać tej Pani i tego Pana, który w czasach słusznie minionych miał się świetnie!!!

  • Miał się świetnie i wierzy, że to „se wrati”, a raczej pa ruski- wiernutsja.

 3. Po co było wynajmować taką dużą salę w n-Klubie. Z tym małym przywódcą spacerowiczów i z nimi samymi wystarczyłby lokal u dawnej Gajgowej na Zielonym Rynku.

  • Za swoje pieniądze wynajmujemy salę burku. A co do ilości, z opozycji antykomunistycznej też się śmiano, że taka mało liczna. Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie. Kropla drąży skałę.

 4. Na co liczy Wójcicki organizując te śmieszne, rachityczne akcje w Ostrowie? Może myśli, że PO zdobędzie władzę w mieście, a jemu za kombatanctwo skapnie się jakieś intratne stanowisko? Bo myślę, że nie podda się weryfikacji kandydując z ramienia tej partii w wyborach samorządowych. Przecież tak do końca głupi nie jest, bo widzi ilu ostatnio ma zwolenników na organizowanych przez siebie akcjach.

 5. Szkoda, że Pani Wodzińska nie była tak” wylewna” podczas 8 -letniej kadencji PO no ale skoro sam Schetyna musiał zastanowić się nad pytaniem o sukcesy rządu PO to co oczekiwać od Pani Wodzińskiej…

 6. Czy główny organizator protestów wszelakich w Ostrowie nie był kiedyś członkiem PZPR? Bo tak mi coś z Internetu wynika.

 7. Obrońcy demokracji. ha ha ha śmiech na sali. Brawo dla PiS-u że robi porządki. Wy tylko chcecie żeby było jak jest. Brawo dla Prezesa KACZYŃSKIEGO za mądrość i wytrwałość w przywracaniu Polski Polakom. Takich prezesów jak prezes KACZYŃSKI to powinno być w każdym powiecie w Polsce z 3 to wtedy był by porządek.

 8. Dobre sobie Wodzińska i kompetencja, a może bliżej bez ogólników na czym ona się zna. Przepadnie w polityce to kasa w Biedronce – może.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick