Marzena Wodzińska opowiedziała o pracy województwa w czasach rządów PiS-u

14
Fot. Andrzej Kornaszewski
Marzena Wodzińska, członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego przyjechała do Ostrowa Wielkopolskiego na zaproszenie członków grupy "Ostrowski Spacer Protestacyjny Łańcuch Światła". Przybyli rozmawiali m.in. o organach stanowiących i wykonawczych samorządu województwa oraz ich kompetencjach.

Podczas spotkania w n-Klubie Marzena Wodzińska poruszyła także kwestię dualizmu władzy i tym, na czym polega jej podział między samorządową a rządową. Przybyli mieszkańcy mogli się dowiedzieć, dlaczego Program 500+ nie obowiązuje dzieci z domów dziecka. Rozmawiano także o płonących w ostatnich miesiącach wysypiskach śmieci.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego zabrała także głos w związku powstałej niedawno Koalicji Obywatelskiej, którą utworzyły Platforma Obywatelski i Nowoczesna. W ostatnim czasie pisaliśmy o kandydatach na prezydentów Ostrowa i Kalisza ogłoszonych przez Grzegorza Schetynę i Katarzynę Lubnauer – szefów obu partii. Nie brakowało też słów krytyki pod adresem Prawa i Sprawiedliwości szczególnie w kwestii odbierania kompetencji samorządom województw oraz brakach w przekazywaniu pieniędzy na zadania zlecone.

– Było to bardzo rzeczowe spotkanie. Pani Marzena Wodzińska okazała się osobą kompetentną, otwartą i z poczuciem humoru. Była to na pewno dobra lekcja z zakresu edukacji samorządowej – mówi Jerzy Wójcicki, członek „Łańcucha Światła, który wziął udział w spotkaniu.

ZOBACZ TEŻ: Prawie rok po ogólnopolskich protestach ponownie wyszli na ulice

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. 18
  9

  ,,brawo” wlkp24.info – organ łazjzów z pod sądu tylko podziwiać za szybkość przekazu (ile Wam za to płacą ?)

 2. 9
  3

  Ale tłumy! Zainteresowanie tą trójką ogromne! Skoro nie ma żadnego zdjęcia publiczności to wnioskuję że było kilku!Ale któż chciałby słuchać tej Pani i tego Pana, który w czasach słusznie minionych miał się świetnie!!!

  • 6
   2

   Miał się świetnie i wierzy, że to „se wrati”, a raczej pa ruski- wiernutsja.

 3. 8
  1

  Po co było wynajmować taką dużą salę w n-Klubie. Z tym małym przywódcą spacerowiczów i z nimi samymi wystarczyłby lokal u dawnej Gajgowej na Zielonym Rynku.

  • 2
   11

   Za swoje pieniądze wynajmujemy salę burku. A co do ilości, z opozycji antykomunistycznej też się śmiano, że taka mało liczna. Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie. Kropla drąży skałę.

 4. 10
  3

  Na co liczy Wójcicki organizując te śmieszne, rachityczne akcje w Ostrowie? Może myśli, że PO zdobędzie władzę w mieście, a jemu za kombatanctwo skapnie się jakieś intratne stanowisko? Bo myślę, że nie podda się weryfikacji kandydując z ramienia tej partii w wyborach samorządowych. Przecież tak do końca głupi nie jest, bo widzi ilu ostatnio ma zwolenników na organizowanych przez siebie akcjach.

 5. 8
  2

  Szkoda, że Pani Wodzińska nie była tak” wylewna” podczas 8 -letniej kadencji PO no ale skoro sam Schetyna musiał zastanowić się nad pytaniem o sukcesy rządu PO to co oczekiwać od Pani Wodzińskiej…

 6. Czy główny organizator protestów wszelakich w Ostrowie nie był kiedyś członkiem PZPR? Bo tak mi coś z Internetu wynika.

 7. 5
  1

  Obrońcy demokracji. ha ha ha śmiech na sali. Brawo dla PiS-u że robi porządki. Wy tylko chcecie żeby było jak jest. Brawo dla Prezesa KACZYŃSKIEGO za mądrość i wytrwałość w przywracaniu Polski Polakom. Takich prezesów jak prezes KACZYŃSKI to powinno być w każdym powiecie w Polsce z 3 to wtedy był by porządek.

 8. Dobre sobie Wodzińska i kompetencja, a może bliżej bez ogólników na czym ona się zna. Przepadnie w polityce to kasa w Biedronce – może.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick