Prawie rok po ogólnopolskich protestach ponownie wyszli na ulice [ZDJĘCIA]

21
AndrzeFot. Andrzej Stanisław Taborj Stanisław Tabor
Grupa około dziesięciu osób protestowała w poniedziałkowy wieczór pod Sądem Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim, by przypomnieć o nieustającej z ich strony walce o - jak to zostało powiedziane - niezależne sądownictwo.

Uczestnicy pikiety postanowili wykorzystać fakt, ze minął już niemal rok od ogólnopolskich protestów zorganizowanych w obronie niezależnego sądownictwa właśnie.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Przedstawiciele grupy Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła” ponownie zgromadzili się przed gmachem sądu z biało-czerwonymi flagami i kartkami z napisem: „Sąd Najwyższy nietykalny. Ziobrostan to pomysł marny”. – Postanowiliśmy, że będziemy protestować do końca. Prowadzimy w ramach naszej grupy także edukację obywatelską. Bez niezależnych sądów nie będzie wolnych wyborów! Tę prawdę trzeba powtarzać, jak mantrę – mówią uczestnicy pikiety i dodają: – Niech suweren, na którego tak często powołują się rządzący z Prawa i Sprawiedliwości, pozna i zrozumie tę prawdę.

W pikiecie wziął także udział kandydat na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego w jesiennych wyborach – Damian Grzeszczyk wystawiony przez Koalicję Obywatelską. – Był on jednym ze spacerowiczów, którzy inicjowali lipcowe protesty w roku 2017 przed ostrowskim sądem. Wyraziliśmy wspólną nadzieję, że tworzące się koalicje przed wyborami samorządowymi zaowocują wspólną listą sił prodemokratycznych do Sejmu w roku 2019. Powinny one przywrócić w Polsce państwo prawa i doprowadzić do ukarania wszystkich winnych naruszania Konstytucji RP. Oczekujemy także na skuteczne działania organów Unii Europejskiej ws. zatrzymania niezgodnej z Konstytucją czystką kadrową w Sądzie Najwyższym – wyjaśniają protestujący.

To nie koniec protestów w naszym regionie. Na wtorek 26 czerwca zaplanowano pikietę w Kaliszu pod hasłem „Europo, nie odpuszczaj”. Jej organizatorami są Komitet Obrony Demokracji w Kaliszu i Obywatele RP. Początek o godz. 19:00 przed gmachem sądu okręgowego przy al. Wolności.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

21 KOMENTARZE

 1. Chyba platfusom tą demokracje tylko zabrali! Dobrze, że POO już nie ma! Złodziejstwo bankowe za waszych czasów urosło do nieskazitelnych rozmiarów!

 2. przeciez demokracja w polce jest nadal a sady sa niezalezne .Widze ze grupka sie pomniejsza a Pan kandydat obniza od poczatku swojej kampanii szanse na wygranie wyborow.

 3. Czyżby ta 'garstka’ chciałaby „by było jak było”? Zastanawiające – szczególnie o osobie dot. „poczatku swojej kampanii szanse na wygranie wyborow”. CIEKAWE O CO TU CHODZI ???

 4. Źle się dzieje to fakt, ale ta etatowa grupeczka protestujących to farsa jakaś. Raczej więcej szkody czynią niż pożytku. Radzę kierując się sympatią, żeby sobie jakiś inny sposób spędzania wolnego czasu znaleźli.

 5. Na początku tych oszołomów było więcej. Były nauczycielki z dawnego Technikum Kolejowego, była lekarz rodzinna, był również były dyrektor ostrowskiego LO, najważniejszy KODerasta w mieście i szef radnych PO. Czy Wójcicki może sobie teraz pod nosem zanucić piosenkę Republiki: Gdzie oni są, ci wszyscy moi przyjaciele ele ele ele. Zabrakło ich…

  • Żeby nucić tę piosenkę choćby pod nosem, to trzeba by tych przyjaciół kiedyś mieć.

 6. Mój ojciec zawsze mi mówił, że alkohol jest dla ludzi, a nie dla baranów. Dla baranów jest woda z koryta i nic więcej.

 7. Te komentarze są tak żałosne, że aż nie chce się komentować. Czy te ciemne, niedouczone internetowe Polaczki muszą przeżyć kolejny PRL w całej rozciągłości, aby pojąć, że ta garstka ma rację? Masy popierały pochody 1 Maja, Stalina, Hitlera i wielu ślepo idzie dzisiaj, jak przysłowiowe bydło. Do nauki historii ciemniaki!

 8. kiedyś w czasach PRL powstał film: „Wyjście awaryjne” – i tam pani burmistrz jeżdżąca syrenką powiedziała słowa, które do dziś są aktualne: „GŁUPOTA LUDZKA NIE MA GRANIC”

  • Raczej „podłość ludzka nie ma granic”. Z tym, że wobec Wójcickiego i jego drużyny głupota, to bardziej adekwatne stwierdzenie.

 9. Jak mi trzecia osoba z rzędu mówi, że jestem pijany, to długo się nie zastanawiam i idę do domu spać. To taka moja rada dla pajaca.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick