Marcel urodził się z mikrocją. Potrzebuje pieniędzy na operację w USA

0
Marcel Komorowski z Ostrowa Wielkopolskiego to energiczny 5-latek. Swoim uśmiechem rozbraja, ale jego życie nie jest wolne od trosk. Chłopiec urodził się ze szczątkową małżowiną uszną i w związku z tym cierpi na znaczny niedosłuch. Jego rodzice znaleźli jednak sposób na to, by syn rozwijał się tak, jak jego rówieśnicy – mowa o operacji w Stanach Zjednoczonych, a ta, niestety, kosztuje. Potrzebne jest 300 tysięcy złotych.

Mały Marcel Komorowski z Ostrowa Wielkopolskiego nie wygląda jak większość dzieci w jego wieku. Pod blond loczkami kryje się pewien brak. – Marcel urodził się z  mikrocją i atrezją. Oznacza to tyle, że ma szczątkową małżowinę uszną oraz brak kanału słuchowego, czyli nie słyszy na prawą stronę – tłumaczy mama chłopca, Martyna Komorowska. Przez tę wadę rozwój Marcela jest spowolniony, w przedszkolu ma tak zwane wspomaganie, czyli nauczyciela, który pomaga mu podczas zajęć. U chłopca wykryto także autyzm atypowy.

Marcel to bardzo żywiołowy chłopiec. Najbardziej lubi bawić się zabawkami z kreskówki „Tomek i Przyjaciele”, ale chętnie układa też klocki lego. By chłopiec mógł w pełni słyszeć i rozwijać się prawidłowo, potrzebne są pieniądze, w tym wypadku 300 tysięcy złotych. Rodzina zbiera je na wszystkie możliwe sposoby. – Organizujemy licytacje, zbiórki, poprzez stronę siepomaga.pl i fundację Avalon – mówi Mikołaj Komorowski, tata Marcela. Rodzice Marcela zdecydowali się na operację w Stanach Zjednoczonych. Zabieg miałby być wykonany z użyciem technologii Medpor. – Jest to po prostu przytwierdzenie do czaszki implantu przypominającego chrząstkę, tkankę uszną – dodaje Mikołaj Komorowski.

Leczenie Marcela może być też bardziej kompleksowe – podczas operacji lekarze mogą wszczepić mu aparat słuchowy, aby nie potrzebował zewnętrznego wsparcia słuchu. W zbiórkę pieniędzy na rzecz chłopca włączyła się też Fundacja „Warto żyć dla kogoś”, która wraz z grupą MotoEventy z Ostrowa Wielkopolskiego zorganizuje akcję zbiórki krwi połączoną z licytacjami przedmiotów, z których dochód zostanie przekazany na konto Marcela.

Linki do zbiórek na rzecz Marcela:

https://www.siepomaga.pl/uszko-marcela

https://dlakogos.pl/zbiorki/zbiorka-na-operacje-dla-marcela

 

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick