Mała Pętelka z sukcesami

0

Uczniowie Zespołu Szkół Usługowych po raz kolejny brali udział w rywalizacji w ramach konkursu o Małą Pętelkę. 9 marca 2017 roku odbyła się już XXIII edycja Konkursu dla Młodych Krawców i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby. Ostrowska szkoła konkurowała ze szkołami z Jarocina, Ostrzeszowa, Poznania, Śremu i Warszawy.  

Ostrowską szkołę reprezentowały uczennice z technikum kształcące się w zawodzie technik usług fryzjerskich z klasy 3tc:  Joanna Pospiech, Adrianna Rękosiewicz, Agata Tomaszewska oraz uczennice zasadniczej szkoły zawodowej kształcące się w zawodzie fryzjer z klasy 3a Edyta Szukalska oraz z klasy 3c:  Patrycja Puchalska, Marlena Koczewska, Natalia Rybczyńska, Marlena Kamińska,  Klaudia Jarosik, Weronika Wojciechowska. Kolekcję użytkową w kategorii ubiór przedstawiły uczennice z klasy 1td Patrycja Wróbel i Julia Poprawa w zawodzie technik przemysłu mody. Kreacje składała się z trzech sukien wieczorowych inspirowanych żywiołami: ziemią, wodą oraz powietrzem.

Komisja konkursowa oceniała fryzury i ubiór w dwóch tematach:

  • „Pomiędzy…” (czym a czym – zdecyduj sam)
  • Architektoniczne konstrukcje

Po pierwszej prezentacji fryzur, która miała miejsce na wybiegu, do kolejnego etapu przeszły dwie stylizację. Były to: w pierwszym temacie fryzura Joanny Pospiech subtelna prowokacja oraz w kategorii drugiej fryzura Adrianny Rękosiewicz Sydney .

Ostatecznie na Galę Finałową została zaproszona jedna osoba z naszej szkoły. Jury konkursowe, biorąc pod uwagę pomysł, wizjonerstwo, zgodność z trendami mody oraz sposób prezentacji przyznało: w temacie: „Pomiędzy…” (czym a czym – zdecyduj sam):

  • I miejsce dla  Joanny Pospiech Subtelna prowokacja

Jest to kolejny sukces uczennic kształcących się w zawodzie technik usług fryzjerskich; w ubiegłorocznej edycji konkursu „Mała Pętelka” uczennica Sylwia Krawczyk zdobyła I miejsce za fryzurę finezja smaku, Patrycja Krzyżaniak zdobyła wyróżnienie za fryzurę słodkie zwariowanie, a Paulina Mądra I miejsce za fryzurę barwny trel.

Wszystkie dziewczęta po raz kolejny udowodniły, że cechuje je pomysłowość i kreatywność, mają wyczucie proporcji i smaku. Pokazały, że są ambitne, mają potrzebę rozwoju, posiadają wiedzę i umiejętności a zawód, w którym się kształcą, traktują z pasją. Młodzież do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych fryzjerskich i odzieżowych: Katarzyny Stawickiej, Emilii Szkudlarz, Edyty Wawrzyniak, Joanny Sroki – Haniewicz.  Przyszłym adeptom sztuki fryzjerskiej i odzieżowej kibicowali uczniowie kształcący się w ZSU zawodach: technik technologii odzieży i technik usług fryzjerskich oraz technik przemysłu mody. Dla wszystkich była to okazja do wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych kontaktów.

 
redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick