Maciej Zuchowski odwołany! Kto nowym prezesem MZGM-u?

16
Dotychczasowy prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Ostrowie Wielkopolskim został odwołany. Decyzja o odwołaniu Macieja Zuchowskiego zapadła w czwartek. Jego miejsce zastąpi na początku października Andrzej Mazurek.

Maciej Zuchowski tylko rok był prezesem Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. W czwartek, 29 września został odwołany. Zdecydowała o tym rada nadzorcza. Powodów było kilka. Oto m.in.:

  1. Narastający konflikt między zarządem a związkami zawodowymi.
  2. Zbyt rozbudowana struktura zatrudnienia na stanowiskach kierowniczych.
  3. Niezadowalające efekty działań związanych z pozyskiwaniem zewnętrznych dotacji na działania termomodernizacyjne oraz inwestycyjne.

Właśnie z tymi sprawami w pierwszej kolejności będzie musiał sobie poradzić nowy prezes, którym 4 października oficjalnie zostanie Andrzej Mazurek.

To jeden z pracowników spółki mieszkaniowej w Ostrowie Wielkopolskim. Ostatnio był odpowiedzialny za budowę tzw. „Mieszkań dla systematycznych”. Pełni funkcję zastępcy kierownika działu eksploatacji w MZGM. – Potrzeba osoby, która będzie gwarantem dość szybkich zmian – podkreśla Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. – Druga rzecz to oczekiwania związane z jeszcze większą intensyfikacją działań związanych z aplikowaniem o pieniądze na działania termomodernizacyjne budynków, jak i pozyskiwania środków zewnętrznych na realizację innych zadań modernizacyjnych czy inwestycyjnych – dodaje.

Zdaniem wiceprezydenta plan na modernizację spółki przedstawiony przez Mazurka, ma pomóc właśnie w złagodzeniu konfliktów i poprawieniu funkcjonowania tej instytucji.

Andrzej Mazurek, nowy prezes MZGM

Andrzej Mazurek / fot. UM Ostrów
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

16 KOMENTARZE

  1. Prezesem zostaje mąż Pani Olgi z urzędu miasta, odpowiedzialnej za komunslke, startującej do Rady Miejskiej z listy Pani Prezyde. I mam uwierzyć, że to dachowiec, bezpartyjny?

  2. Prosimy o ocieplenie bloków z „wielkiej płyty”. Za ogrzewanie płacimy po 700/800 zł na miesiąc ( a teraz będzie jeszcze więcej). Są ustawy na dotacje z miasta, Unii europejskiej.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick