Maciej Orłoś i Tomasz Bednarek, czyli medialna ofensywa gminy Jarocin [WIDEO]

0
Fot. ZGO-WCR
Prezenter i dziennikarz Maciej Orłoś oraz Tomasz Bednarek, aktor i prowadzący program "Zakochaj się w Polsce" odwiedzili Jarocin, aby zrealizować odcinki programów, których są prowadzącymi. Opowiedzieli o odzysku surowców w ZGO-WCR, a także o Jarocin Festiwalu.

Ostatnio głośno jest w mediach o gminie Jarocin. Dwie ekipy telewizyjne odwiedziły to miasto w minionych tygodniach, aby zrealizować nagrania do programów o recyklingu i ekologii, a także o Jarocin Festiwalu, który powstał na kanwie Wielkopolskich Rytmów Młodych.

CZYTAJ TEŻ: Amfiteatr w Jarocinie już widać. Prace budowlane w toku

Maciej Orłoś o odpadach

Kilka dni temu Zakład Gospodarki Odpadami – Wielkopolskie Centrum Recyklingu odwiedził Maciej Orłoś. Znany prezenter i dziennikarz wraz z pozostałą częścią ekipy programu „Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce…” nagrywał materiały do kolejnych odcinków cyklu. Razem z dr Katarzyną Michniewską, ekonomistką środowiskową oraz prezes zarządu organizacji odzysku opakowań Ekocykl zbierał informacje na temat funkcjonowania jarocińskiego zakładu.

Program jest poświęcony rozwiązywaniu problemów środowiskowych, z którymi boryka się nie tylko Polska, ale cały świat. Program jest o tyle ważny społecznie, że prezentuje zagadnienia zgłaszane przez uczestników spotkań edukacyjnych z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. „Tematyka odcinków nagrywanych w Jarocinie dotyczyła odpadów opakowaniowych i biodegradowalnych oraz ekologicznej ścieżki edukacyjnej, która znajduje się na terenie ZGO-WCR. Gospodarze programu rozmawiali z burmistrzem Jarocina Adamem Pawlickim oraz prezesem spółki Witosławem Gibasiewiczem” – wyjaśniają przedstawiciele Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie.

Cykl dostępny jest na YouTubie. Na razie nie jest znana data emisji odcinka nagrywanego w Jarocinie.

CZYTAJ TEŻ: Ostrowskie czasy Komedy. Szukamy zdjęć i ciekawych historii

Rockowy Jarocin w TVP

Do gminy Jarocin wybrała się niedawno także ekipa programu „Zakochaj się w Polsce” emitowanego w Telewizji Polskiej. Aktor Tomasz Bednarek, który jest prowadzącym, opowiedział o historii Wielkopolskich Rytmach Młodych, które przekształciły się w Jarocin Festiwal.

„Wędrówkę po mieście rozpoczynamy pod nietuzinkową rzeźbą dumnie reprezentująca Jarocin. To glan, symbol subkultury rockowej i punkowej.
Glan to nieodłączny atrybut koncertów, zwłaszcza w latach 80. i 90. Wielki glan, mierzący 2 metry wysokości, stanął w Jarocinie w 2011 roku. Autorką projektu pomnika była Felicja Pawlicka, miejscowa artystka i animatorka kultury, która niestety nie doczekała realizacji przedsięwzięcia, ponieważ zginęła w wypadku samochodowym w 2010 roku. Felicja Pawlicka jest jednak niezmiennie obecna w tym miejscu, gdyż należące do niej sznurówki, wraz z innymi, tworzą te, którymi przewiązany jest but” 
– czytamy w opisie odcinka poświęconemu Jarocinowi.

CZYTAJ TEŻ: Tam, gdzie nie dojadą samochodem, strażnicy dojadą… na rowerach

Premiera odbyła się w ostatnią niedzielę w TVP1. Program można obejrzeć w serwisie TVP VOD.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick