Tam, gdzie nie dojadą samochodem, dojadą… na rowerach

8
Fot. UMOstrów
latem strażnicy miejscy będą patrolować ulice miasta nie tylko samochodami, ale także pieszo i na rowerach. Mundurowi za pomocą jednośladów dotrą tam, gdzie nie mogliby dojechać samochodem osobowym. Pierwsze, rowerowe patrole już wyjechały na ulice miasta.

Strażnicy Miejscy w Ostrowie Wielkopolskim na co dzień kontrolą różne tereny miasta sprawdzając, czy nikt nie zakłóca porządku publicznego. Do tej pory ich patrole odbywały się pieszo lub w samochodach osobowych. Teraz, strażnicy będą poruszać się także na rowerach. – Takie patrole kontrolować będą tereny parków, obiektów sportowych, placów zabaw, ale także przejezdność ścieżek rowerowych. Ponadto, podczas objazdów porządkowych poszczególnych dzielnic i osiedli, sprawdzać będą miejsca narażone na powstawanie nielegalnych wysypisk śmieci – wymienia Grzegorz Szyszka, komendant ostrowskiej straży.

Miasto, któremu podlega straży miejska uważa, że w ten sposób mundurowi zadbają nie tylko o porządek, ale też o własną kondycję.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. powtórze się !!! może na rowerach zauważą !!!! zapraszam straż miejską i magistrów ze strefy parkowania na ul. Raszkowską, wjazd na posesję 29 i 31a, NOTORYCZNIE BLOKOWANY !!! niedawno straż miejska postawiła tam znak “zakaz zatrzymywania” i co ? i nic !!!! nikt tego nie respektuje, STRAŻ przejeżdza tędy kilkanascie razy w ciągu dnia !! a gdzie za darmo zaparkować ??? właśnie tam i na chodniku przy banku Santander !!! Panowie Parkingowi nie ogarniają tego kawałka, mimo, że cała Raszkowska jest w strefie płatnego parkowania

  2. Zapraszam na zasmrodzony Pruslin, szczególnie na ul.Klubową. Tylko maseczki załóżcie, bo możecie się od smogu udusić.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick