Tam, gdzie nie dojadą samochodem, dojadą… na rowerach

8
Fot. UMOstrów
latem strażnicy miejscy będą patrolować ulice miasta nie tylko samochodami, ale także pieszo i na rowerach. Mundurowi za pomocą jednośladów dotrą tam, gdzie nie mogliby dojechać samochodem osobowym. Pierwsze, rowerowe patrole już wyjechały na ulice miasta.

Strażnicy Miejscy w Ostrowie Wielkopolskim na co dzień kontrolą różne tereny miasta sprawdzając, czy nikt nie zakłóca porządku publicznego. Do tej pory ich patrole odbywały się pieszo lub w samochodach osobowych. Teraz, strażnicy będą poruszać się także na rowerach. – Takie patrole kontrolować będą tereny parków, obiektów sportowych, placów zabaw, ale także przejezdność ścieżek rowerowych. Ponadto, podczas objazdów porządkowych poszczególnych dzielnic i osiedli, sprawdzać będą miejsca narażone na powstawanie nielegalnych wysypisk śmieci – wymienia Grzegorz Szyszka, komendant ostrowskiej straży.

Miasto, któremu podlega straży miejska uważa, że w ten sposób mundurowi zadbają nie tylko o porządek, ale też o własną kondycję.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. powtórze się !!! może na rowerach zauważą !!!! zapraszam straż miejską i magistrów ze strefy parkowania na ul. Raszkowską, wjazd na posesję 29 i 31a, NOTORYCZNIE BLOKOWANY !!! niedawno straż miejska postawiła tam znak “zakaz zatrzymywania” i co ? i nic !!!! nikt tego nie respektuje, STRAŻ przejeżdza tędy kilkanascie razy w ciągu dnia !! a gdzie za darmo zaparkować ??? właśnie tam i na chodniku przy banku Santander !!! Panowie Parkingowi nie ogarniają tego kawałka, mimo, że cała Raszkowska jest w strefie płatnego parkowania

  2. 1. Straż Miejska nie ustawia znaków 2. Jeżeli jest takie miejsce nie objęte strefą to zgłoś to do Zarządu Dróg

    • Bardzo rzeczowy i mądry komentarz, dziękuję za zwrócenie uwagi, będę uważał.

  3. Zapraszam na zasmrodzony Pruslin, szczególnie na ul.Klubową. Tylko maseczki załóżcie, bo możecie się od smogu udusić.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick