Amfiteatr w Jarocinie już widać. Prace budowlane w toku

1
Budowa amfiteatru w parku Radolińskich jest już na mocno zaawansowanym etapie. Na placu są już m.in. usadowione ławki, wytyczone alejki czy miejsce pod muzyczny plac zabaw. Nowoczesny obiekt ma pogodzić interesy mieszkańców miasta, dla których będzie on strefą odpoczynku, oraz bywalców imprez kulturalnych, bowiem amfiteatr ma nawiązywać do dawnej małej sceny festiwalu w Jarocinie.

Amfiteatr powstaje w parku Radolińskich – nieopodal starego, wyburzonego w 2016 roku, obiektu. O tym, jak ma on wyglądać, już pisaliśmy. Nowy obiekt będzie w zupełnie innym stylu. W założeniach ma być wtopiony w parkową zieleń, nie będzie miał stałej sceny, a na potrzeby organizowanych wydarzeń będą montowane podesty i zadaszenie. – Wybudowaliśmy już ławki nowego amfiteatru, za amfiteatrem ławki w miejscu starej, historycznej sceny, zamontowaliśmy też ławki parkowe, strefę rekreacyjną oraz strefę zabaw dla dzieci, na której znajdzie się muzyczny plac zabaw. Jesteśmy na ukończeniu tych prac – mówi kierownik budowy Mariusz Drzewień.
Teren amfiteatru ma być wyposażony w system nawadniania, a obiekt ma zostać oświetlony i objęty systemem monitoringu. – Amfiteatr jest bardzo nowoczesny, jest wyposażony w nowoczesną sieć światłowodową, instalację elektryczną, tak że będzie możliwe wykonanie tutaj bardzo profesjonalnego koncertu. Oczywiście poza koncertami ta strefa będzie też pełnić funkcję rekreacyjną dla mieszkańców Jarocina – mówi kierownik budowy Mariusz Drzewień.

Obiekt powstaje w miejscu starego amfiteatru w parku Radolińskich, ważnego nie tylko dla mieszkańców miasta, ale i dla bywalców jarocińskiego festiwalu. Budowa tego pierwotnego amfiteatru zakończyła się w 1975 roku. Powstała wówczas betonowa zadaszona scena. – W 1980 roku na deskach amfiteatru miał miejsce I Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji i właściwie od wtedy stał się miejscem kultowym. Do 1982 roku odbywały się tutaj kolejne edycje festiwalu. Potem amfiteatr stał się Małą Sceną, czyli miejscem, gdzie odbywały się przeglądy zespołów, aspirujących, by grać na Dużej Scenie festiwalowej – mówi Sebastian Pluta z Muzeum Regionalnego w Jarocinie.
Nowy amfiteatr ma także nawiązywać do swojej dawnej koncertowej funkcji. Pamiątką po starym obiekcie pozostanie obrys fundamentów sceny.
­

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick