DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Amfiteatr w Jarocinie już widać. Prace budowlane w toku

Amfiteatr powstaje w parku Radolińskich – nieopodal starego, wyburzonego w 2016 roku, obiektu. O tym, jak ma on wyglądać, już pisaliśmy. Nowy obiekt będzie w zupełnie innym stylu. W założeniach ma być wtopiony w parkową zieleń, nie będzie miał stałej sceny, a na potrzeby organizowanych wydarzeń będą montowane podesty i zadaszenie. – Wybudowaliśmy już ławki nowego amfiteatru, za amfiteatrem ławki w miejscu starej, historycznej sceny, zamontowaliśmy też ławki parkowe, strefę rekreacyjną oraz strefę zabaw dla dzieci, na której znajdzie się muzyczny plac zabaw. Jesteśmy na ukończeniu tych prac – mówi kierownik budowy Mariusz Drzewień.
Teren amfiteatru ma być wyposażony w system nawadniania, a obiekt ma zostać oświetlony i objęty systemem monitoringu. – Amfiteatr jest bardzo nowoczesny, jest wyposażony w nowoczesną sieć światłowodową, instalację elektryczną, tak że będzie możliwe wykonanie tutaj bardzo profesjonalnego koncertu. Oczywiście poza koncertami ta strefa będzie też pełnić funkcję rekreacyjną dla mieszkańców Jarocina – mówi kierownik budowy Mariusz Drzewień.

Obiekt powstaje w miejscu starego amfiteatru w parku Radolińskich, ważnego nie tylko dla mieszkańców miasta, ale i dla bywalców jarocińskiego festiwalu. Budowa tego pierwotnego amfiteatru zakończyła się w 1975 roku. Powstała wówczas betonowa zadaszona scena. – W 1980 roku na deskach amfiteatru miał miejsce I Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji i właściwie od wtedy stał się miejscem kultowym. Do 1982 roku odbywały się tutaj kolejne edycje festiwalu. Potem amfiteatr stał się Małą Sceną, czyli miejscem, gdzie odbywały się przeglądy zespołów, aspirujących, by grać na Dużej Scenie festiwalowej – mówi Sebastian Pluta z Muzeum Regionalnego w Jarocinie.
Nowy amfiteatr ma także nawiązywać do swojej dawnej koncertowej funkcji. Pamiątką po starym obiekcie pozostanie obrys fundamentów sceny.
­

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • S
    sebek

    środa, 19 maja, 2021

    Serce mi krwawi gdy widzę takie działania, nie mają problemu aby rozwalić taki historyczne miejsce. skandal!!!

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz