DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Łukasz Szukalski wicemistrzem Polski

Ostrów Wielkopolski ma jednego z najlepszych krasomówców w Polsce. Łukasz Szukalski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego zajął drugie miejsce w 43. Finale Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkolnej.

Na zamku w Golubiu-Dobrzyniu, gdzie zorganizowano przesłuchania, tylko jedna osoba była od niego lepsza. Pierwszego dnia finału każdy z uczestników zaprezentował 10-minutowe wystąpienie. Jurorzy wybrali pięć osób, które – ich zdaniem – pokazały się z najlepszej strony i to właśnie oni awansowali do finału.

Następnego dnia poprzeczka była podniesiona jeszcze wyżej. Każdy z finalistów musiał przedstawić 15-minutowe wystąpienie oraz 3-minutową improwizację. Polegała ona na wylosowaniu tematu, krótkim przygotowaniu i mówieniu o nim aż do upływu czasu.

Podopieczny Teresy Duczmal zyskał uznanie nie tylko w oczach jury, ale także w oczach słuchaczy. Zajął II miejsce, zostając wicemistrzem Polski i wrócił do domu z nagrodą publiczności właśnie.

Finałowe wystąpienie Łukasza można obejrzeć pod tym linkiem (początek od 1:22:00). Improwizacja rozpoczyna się zaraz po tym przemówieniu. Sobotnie wystąpienie, które – zdaniem Łukasza Szukalskiego – było jeszcze lepsze, jest dostępne poniżej.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz