„Kupiła” prawdopodobnie najdroższe czekolady w życiu

3
Fot. KMP Kalisz
Aż 1000 zł kosztowały 22-latkę czekolady, które postanowiła wynieść ze sklepu, omijając kasę. Pech chciał, że kradzież zauważyła policjantka po służbie. Funkcjonariuszka wyszła za nią, a po chwili jej interwencję zauważyli koledzy z wydziału prewencji, którzy wystawili kobiecie dwa mandaty po 500 zł każdy.

Policjantka z Kalisza będąca po służbie, zauważyła w jednym ze sklepów próbę kradzieży. 22-letnia kobieta włożyła do torby kilkanaście czekolad i wyszła, omijając kasy. Ruszyła za nią funkcjonariuszka i podjęła interwencję. – Całą sytuację widzieli funkcjonariusze z prewencji, którzy przejeżdżali w pobliżu. Natychmiast podjęli interwencję. W związku z kradzieżą mundurowi nałożyli na kobietę mandat karny w wysokości 500 złotych. Drugi mandat w tej samej wysokości policjanci nałożyli na kobietę w związku z naruszeniem zakazu przemieszczania się – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

CZYTAJ: 2 mln zł strat po pożarze [ZDJĘCIA]

Próba kradzieży kilkunastu czekolad, które i tak kobieta musiała zwrócić, kosztowała ją aż 1000 zł. Policjantką, która zapobiegła poniesieniu strat przez sklep, była sierż. Joanna Bazela z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Na co dzień pilnuje porządku na drogach, ale jak się okazuje, na interwencję musi być gotowa w każdej chwili. – Obowiązki funkcjonariuszy wiążą się z dużą odpowiedzialnością zawodową, dyspozycyjnością oraz podejmowanym niemal codziennie ryzykiem. Często dla służby społeczeństwu poświęcają swój wolny czas, kosztem bliskich. Policjantem jest się zawsze, nawet po służbie – dodaje rzeczniczka policji.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Z jakiej racji 500zł za ” przemieszczanie się”? Jaki zakaz przemieszczania się? To co robiła tam policjantka po służbie?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick