Krotoszyn: Sztuka oczami gimnazjalistów. Galeria SMS zaprasza

0

Prace krotoszyńskich gimnazjalistów oglądać można w Galerii Refektarz w Strefie Młodej Sztuki w Krotoszynie. Na ekspozycji znalazło się kilkadziesiąt szkiców i prac wykonanych akwarelami. Wystawa to efekt zajęć artystycznych realizowanych w szkołach. Prace, jak mówią sami uczniowie, inspirowane były historią sztuki dawnej i współczesnej.

Tematyka prac dzieci klasy VI powiązana jest głównie z ich indywidualnymi przeżyciami i zainteresowaniami. Zadania plastyczne szóstoklasistów dostosowane były do realizowanego na zajęciach programu i dotyczyły takich zagadnień jak: linia, kolor, rodzaje kompozycji, perspektywa.

Prace gimnazjalistów to wynik ich działań na zajęciach artystycznych. Obrazy i rysunki, które stworzyli, były inspirowane historią sztuki dawnej i współczesnej. To bezpośrednie interpretacje dzieł, stylów w sztuce, ujęć tematów i techniki oraz ich kopiowanie. Prace te były formą ekspresji uczniów, poszerzaniem ich horyzontów, okazją do odkrywania talentów oraz kontaktem z historią sztuki.

Opiekunem prac plastycznych prezentowanych na wystawie jest mgr Piotr Karolczak – absolwent Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu – Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie, zajmując się edukacją, kontynuuje również działania w dziedzinie plastyki (rysunek, malarstwo, grafika warsztatowa).

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick