DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Kopał po całym ciele i groził, że spali dom.... rodziców

Dotychczasowe wstępne ustalenia prokuratury wykazały, iż 44 latek znajdując się w stanie nietrzeźwości wielokrotnie wszczynał awantury domowe, w trakcie których używał wobec pokrzywdzonych przemocy fizycznej polegającej na zadawaniu kopnięć i uderzeń po całym ciele, a także groził im pozbawieniem życia i spaleniem mieszkania.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna, zakwestionował dokonane w sprawie ustalenia zasłaniając się niepamięcią i działaniem alkoholu. Przestępstwo zarzucone podejrzanemu – kwalifikowane z art. 207 § 1 kodeksu karnego – zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

W oparciu o dokonane ustalenia Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sąd uwzględnił wniosek w całości, podnosząc w uzasadnieniu, że zgromadzony w toku postępowania materiał dowodowy uprawdopodobnił dopuszczenie się przez podejrzanego zarzucanych mu czynów, a zastosowanie środka zapobiegawczego jest niezbędne nie tylko dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania, ale przede wszystkim jak wskazał w wniosku prokurator, celem zapewnienia bezpieczeństwa pokrzywdzonym.

 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz