Kolejny pijany kierowca w rękach policji. Zgubiła go prędkość

0
Fot. KPP Jarocin
78 km/h na "pięćdziesiątce" i dwa promile alkoholu - takie przewinienia ma na swoim koncie 44-letni mieszkaniec gminy Jarocin, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy jarocińskiej komendy. Na jego konto nie tylko wpłynął mandat za przekroczenie prędkości, ale grozi mu także kara do dwóch lat pozbawienia wolności za jazdę pod wpływem alkoholu.

Do kontroli 44-latka doszło z powodu przekroczenia prędkości. W terenie zabudowanym miał on „na liczniku” 78 km/h. Został zatrzymany w Cielczy przez jarocińskich funkcjonariuszy. – Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej i wykonywaniu czynności w związku z popełnionym wykroczeniem, okazało się, że od kierowcy samochodu wyczuwalna jest woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkosensorem wykazało 0,94 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna przyznał policjantom, że zanim wyjechał w podróż, spożywał alkohol – informuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

CZYTAJ TEŻ: Ukradł psa ze schroniska. Czworonóg jest już w rękach opiekunów

Na miejscu mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, oprócz wysokich kar finansowych, 44-latkowi grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności i co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick