Kalisz informuje: Bezdomni będą wyprowadzać psy

1
fot. kalisz.pl
To kolejny pomysł kaliskiego magistratu, by zrekompensować zwierzętom w kaliskim schronisku brak wolontariuszy. Prezydent Grzegorz Sapiński podpisał porozumienie z Pawłem Kołeczko, prezesem Kaliskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Kaliszu.

To wszystko w ramach projektu „Bezdomni mężczyźni dla bezdomnych zwierząt”. – Główny celem tego projektu jest socjalizacja psów ze schroniska poprzez spacery – informuje kaliski magistrat.

Kaliskie schronisko dla bezdomnych mężczyzn im. św. Brata Alberta to azyl dla około 40 osób, które nie mają dachu nad głową.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Mężczyźni mają wyprowadzać czworonogi od poniedziałku do piątku od 15.00 do 18.00 w porze letniej, a zimą od 13.00 do 16.00.

To nie pierwsza inicjatywa Urzędu Miejskiego w Kaliszu. Od 14 lipca w każdą sobotę psy mogą wyjść na spacer z każdym chętnym do tego mieszkańcem Kalisza i okolic.

ZOBACZ: Kaliskie schronisko ratuje wizerunek? Jedna akcja, skrajne opinie

Konflikt między magistratem, a wolontariuszami schroniska dla bezdomnych zwierząt jeszcze nie ucichł. Obecnie w placówce zostało kilka osób, których jeszcze obowiązują umowy. Ci, którym umowy wygasły lub ich im nie przedłużono, mają zakaz przebywania na terenie schroniska. Jedyny kontakt z psami, jaki mogą mieć to przyjście na sobotnią akcję, jako mieszkaniec.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick