Jest następca Zdzisława Mielczarka. Nowe Skalmierzyce mają nowego sekretarza

0
Fot. UGiM Nowe Skalmierzyce
Michał Ciupka na miejsce Zdzisława Mielczarka. Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce ma nowego sekretarza. Przypomnijmy, wiosną z tym stanowiskiem pożegnał się wspomniany Mielczarek, związany z nowoskalmierzyckim urzędem ponad dwadzieścia lat. Teraz sprawuje on funkcję dyrektora Kancelarii Prezydenta w ostrowskim Urzędzie Miejskim. Nowy sekretarz to osoba także związana wcześniej z gminą Nowe Skalmierzyce.

Od dziś sekretarzem gminy i miasta Nowe Skalmierzyce jest 41-letni Michał Ciupka. To mieszkaniec Nowych Skalmierzyc, posiada wykształcenie wyższe z zakresu administracji. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na wydziale Prawa i Administracji. Ukończył również podyplomowe studia na Akademii Rolniczej w Poznaniu na kierunku Integracja Europejska – Agrobiznes i Obszary Wiejskie.

ZOBACZ TEŻ: Zdzisław Mielczarek odwołany. „Stracił zaufanie”

Michał Ciupka w latach 2014-2015 był zastępcą burmistrza gminy. Przygodę z urzędem rozpoczął jednak wcześniej – w 2005 roku, pracując na stanowisku doradcy w nowoskalmierzyckiej filii zespołu doradczego Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. W 2011 roku został pracownikiem etatowym samego Urzędu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Pracował kolejno w Referacie Organizacyjnym i Spraw Obywatelskich w zakresie prowadzenia spraw obronnych, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego, następnie był zastępcą burmistrza, zastępcą kierownika USC, a wreszcie samym kierownikiem tegoż referatu. – Przede mną otwierają się nowe wyzwania oraz oczekiwania. Wierzę, że im podołam, a zaufania, którym obdarzył mnie burmistrz – nie zawiodę – mówi Michał Ciupka.

ZOBACZ TEŻ: Z urzędu do urzędu. Zdzisław Mielczarek dyrektorem w ostrowskim magistracie

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick