Zdzisław Mielczarek odwołany. „Stracił zaufanie”

2
Zdzisław Mielczarek, dotychczasowy sekretarz Urzędu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, żegna się z pracą w urzędzie. Był z nim związany przez 26 lat.

Zdzisław Mielczarek pełnił nie tylko funkcję sekretarza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. W przeszłości był również zastępcą burmistrz Bożeny Budzik. Po tym jak jesienią zrezygnowała ona z ubiegania się o fotel włodarza, stanowisko to objął Jerzy Łukasz Walczak, który wygrał październikowe wybory. Od tamtej pory dotychczasowy sekretarz Mielczarek przebywał na zwolnieniu lekarskim. Po długiej nieobecności, przyszedł do pracy w poniedziałek 18 lutego i otrzymał wypowiedzenie.

– Potwierdzam, że dotychczasowy sekretarz pan Zdzisław Mielczarek otrzymał wypowiedzenie. Jedną z głównych przyczyn mojej decyzji była utrata zaufania do tego pracownika oraz zastrzeżenia co do jego dotychczasowej działalności – mówi portalowi wlkp24.info burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

Zgodnie z kodeksem pracy sekretarza obowiązywać będzie trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Narazie niewiadomo, kto go zastąpi. – Do tej pory ciężar obowiązków należących do pana sekretarza spadł na mnie i mojego zastępcę. Za wcześnie mówić o jakimkolwiek konkursie – dodaje burmistrz.

Włodarz Nowych Skalmierzyc dementuje również plotki, jakoby w najbliższym czasie z pracą w urzędzie miała się pożegnać kolejna osoba. O komentarz w tej sprawie chcieliśmy poprosić Zdzisława Mielczarka. Niestety, nie udało nam się z nim skontaktować.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. No polecą teraz wszyscy po kolei,i nowi wejdąi znów beda przydupasami Pana burmistrza,standard .Nic nowego tylko znajomości sie liczą nic więcej .Trzeba iść na fajeczkę przed drzwi zapalić albo lecieć do Dubaju….Pozdrowienia dla pracowników naszego miasasta i gmniny Nowe Skalmierzyce.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick