Z urzędu do urzędu. Zdzisław Mielczarek dyrektorem w ostrowskim magistracie

19
Zdzisław Mielczarek, wieloletni zastępca burmistrz gminy Nowe Skalmierzyce i sekretarz tej gminy kilka tygodni temu pożegnał się z posadą. Nowy burmistrz Jerzy Łukasz Walczak wypowiedział mu umowę o pracę. Mielczarek znalazł jednak nową posadę. Od dziś pełni funkcję dyrektora Kancelarii Prezydent Miasta Beaty Klimek w Urzędzie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Zdzisław Mielczarek z samorządem związany jest od 26 lat. Karierę zawodową rozpoczynał w Urzędzie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, był zastępcą burmistrz Bożeny Budzik oraz sekretarzem gminy. Po wyborach samorządowych w październiku 2018 roku, które wygrał Jerzy Łukasz Walczak i objął urząd burmistrza, Mielczarek udał się na zwolnienie lekarskie. Po powrocie z „chorobowego” w drugiej połowie lutego otrzymał wypowiedzenie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zdzisław Mielczarek odwołany. „Stracił zaufanie”

Od dzisiaj Zdzisław Mielczarek jest dyrektorem Kancelarii Prezydenta Miasta Urzędu Miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego. „Jako dyrektor kancelarii będzie koordynował i nadzorował pracę Referatów: Obsługi Prezydenta, Rady Miejskiej, Biura Prasowego oraz zadań zlecanych i powierzanych mu bezpośrednio przez Prezydenta Miasta” – czytamy w oficjalnym komunikacie przesłanym z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Zdzisław Mielczarek od trzech dekad jest mieszkańcem Ostrowa Wielkopolskiego, z wykształcenia administratywistą, ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

19 KOMENTARZE

 1. A czy ktoś może został z tego stanowiska zwolniony , czy to następna osoba do brania publicznych pieniędzy za znajomość z
  naszą prezydent

  • Rozrost bizancjum ciąg dalszy… Za prezydenta Urbaniaka, pani Klimek pierwsza jako radna krzyczała o bizancjum w mieście, a teraz to dopiero jest bizancjum. Szkoda gadać.

 2. No i tak Becia szasta pieniędzmi Ostrowian! Przyjazna dla swoich!!! Kolejnr nowe stanowisko w urzędzie. Ten Pan ma mieć kilk tysięcy miesięcznie wynagrodzenia!!!

  • „Miasto dobre dla ludzi” dodać trzeba do hasła że dla swoich ludzi. Ciekawe ile będzie zarabiał. jak miasto stać to niech doły nauczycielom do wynagrodzenia, bo może to samorząd zrobić.

 3. Stanowisko kierownicze obsadzone bez konkursu. Nowa jednostka organizacyjna w urzędzie. Wszystko w ramach oszczędności. Tylko patrzeć, jak w przyszłym roku koszty utrzymania urzędu przekroczą kolejną granicę 25 milionów zł. To dopiero urząd!

  • To w takim razie wielu rzeczy jeszcze w życiu nie słyszałeś. Ktoś kto kończy kierunek „administracja” na wydziale prawa i administracja jest administratywistą.

 4. To są żarty. Mój syn ubiegał się o pracę w Urzędzie miejskim kilka razy i nigdy się nie dostał. A tutaj przyjmuje się bez konkursu znajomych na dobre stanowiska. Skandal, to jest nasze małe bagienko Ostrówek.

 5. Rozpasnanie władzy w mieście za pani Klimek dawno przerosło już Urbanika takie jest moje zdanie. Apeluję do Radnych Miejskich, aby te patologie obecnej władzy w mieście pokazywać ostrowianom.

 6. Bizancjum+ w wykonaniu Pani Klimek! To już wiemy dlaczego cena za śmieci aż tak dużo wzrosła? My ostrowianie zrzucamy się na pensję nowego dyrektora!!!!? Skandal goni skandal w tym mieście!

 7. Przecież jakoś musi dociągnąć do emerytury. To dopiero początek. Niedługo się okaże, że będzie niezastąpiony na stanowisku wiceprezydenta. Tak, tak działa system kolesiostwa. Tylko wyborcy mogą to zweryfikować. Szkoda,że tak późno….

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick