DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Jarocin Festiwal 2017 w nowej formule

Organizatorzy festiwalu chcą, aby Jarocin kreował nowe wydarzenia artystyczne, nowe kooperacje artystów, ale także nowe gwiazdy. – Program w dużym stopniu zaproponowało kilku muzyków i promotorów muzycznych, którym oddaliśmy role kuratorów czy ambasadorów Jarocina 2017. Za kilkanaście dni ujawnimy, z kim współpracujemy oraz ich propozycje na Jarocin 2017 – informuje zastępca burmistrza, Robert Kaźmierczak.

 Chcemy, żeby Jarocin odzyskiwał swoją rangę jako impreza kulturotwórcza, a nie odtwórcza, żeby się rozwijał, dlatego będziemy inwestowali nadal w Jarocińskie Rytmy Młodych – podkreśla Sebastian Pluta, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie. Jak informuje dyrektor przygotowania do festiwalu są zaawansowane: – Myślę, że maksymalnie w ciągu dwóch najbliższych tygodni, będzie ogłoszenie informacji o tym, kto będzie występował na festiwalu, w jaki sposób to będzie zorganizowane, kto będzie dystrybuował bilety itd. – a więc wszystkie informacje dla tych, którzy będą chcieli wziąć udział w tegorocznej edycji festiwalu – zapewnia Sebastian Pluta.

Ubiegłoroczna edycja Jarocin Festiwal pokazała, że istnieje potrzeba radykalnej zmiany formuły wydarzenia. – Chodzi o to, aby festiwal odbywał się także za 5-10 lat, służył miastu, jarociniakom  podkreśla zastępca burmistrza Jarocina, Robert Kaźmierczak. – Chcemy, aby publiczność budowała festiwal – atmosferę w mieście, wspólnotę ludzi chcących razem coś przeżywać, rozmawiać ze sobą, albo po prostu przebywać razem przez kilka dni, bo ściągają ich podobne zainteresowania, wartości, ale i legendarne miejsce – Jarocin. Wydaje mi się, że takiego Jarocina oczekują najwierniejsi uczestnicy naszego festiwalu, którym na tym wydarzeniu bardzo zależy – zaznacza Robert Kaźmierczak, który przyznaje, że liczy się z tym, że propozycja nowej formuły festiwalu może spotkać się z głosami krytyki i której konsekwencją  może  być spadek frekwencyjny.  – Chcemy systematycznie budować publiczność tego festiwalu, która przyjeżdża tutaj nie tylko ze względu na jego legendę i występujących legendarnych artystów, ale poprzez uczestnictwo w niepowtarzalnych wydarzeniach artystycznych budują nową legendę Jarocina – podkreśla Robert Kaźmierczak. 

Karnety będą znacząco tańsze niż w minionych latach, a jarociniacy znów będą mieć możliwość ich zakupu w specjalnych cenach. W lutym wystartuje konkurs Jarocińskie Rytmy Młodych, który zajmie poczesne miejsce w strukturze festiwalu, ze wsparciem najważniejszych polskich mediów. Wydarzeniom muzycznym kolejny raz towarzyszyć będą imprezy, które w niebanalny sposób wzbogacą ofertę dla wszystkich tych, którzy w lipcu zechcą przyjechać do Jarocina. Organizatorem tegorocznej edycji Jarocin Festiwal jest Spichlerz Polskiego Rocka – Muzeum Regionalne w Jarocinie.

źródło:jarocin.pl

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz