Jak poruszać się po Rondzie Bankowym? Policja wyjaśnia [ZOBACZ WIDEO]

6
Rondo Bankowe jest jednym z największych w Ostrowie Wielkopolskim i jednym z najbardziej problematycznych dla niedoświadczonych kierowców. Często dochodzi tam do wielu kolizji. Policjanci z ostrowskiej komendy postanowili nagrać film instruktażowy o tym, jak prawidłowo poruszać się po rondzie.

Rondo Bankowe jest strategicznym punktem na mapie Ostrowa Wielkopolskiego. Łączy ze sobą wiele ulic oraz drogę wyjazdową w kierunku Wrocławia. Ruch w tym miejscu jest bardzo duży, zwłaszcza w godzinach szczytu.

Często dochodzi tam do wielu kolizji. Kierowcy nie wiedzą do końca, jak prawidłowo poruszać się po rondzie, nie sygnalizują chęci zmiany pasa i wymuszają pierwszeństwo.

Policjanci z ostrowskiej komendy postanowili nagrać film instruktażowy o tym, jak prawidłowo poruszać się w tym miejscu:

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

 1. 8
  1

  Jeśli dobrze pamiętam to już kiedyś było wyjaśniane w wersji graficznej. Później i tak zdarzały się kolizje. Niestety niektórzy są odporni na wiedzę. Miejmy nadzieję że tym razem pomoże.

 2. 3
  2

  Niech lepiej pokażą jak zatrzymywać się przed przejściem dla pieszych, bo ostrowskie panicze w 2 pokoleniu, czy to w C2 czy w pickupie mają z tym problem. Aspirantom sugeruję ustawienie się z pomiarem prędkości na drugorzędnych wylotówkach typu Grabowska, Radłowska, Odolanowska.

  • Jest wrecz odwrotnie – nalezy uczyc ludzi jak nie wchodzic na jezdnie bez rozgladania sie. Ludzie przeszli paskudna metamorfoze przy pomocy mandatów – teraz pieszy rzadzi i czekam az rozlozy kocyk piknikowy na pasach. To ze wlepia sie mandaty za przejazd przy pieszym czekajacym na pasach, nie zwalnia pieszego z troski o wlasne zycie i psychike kierowcy kiedy trup laduje pod jego kolami, nie z jego winy.

  • Szczególnie takiemu jednemu zarośniętemu taksiarzowi ze starego merca w kolorze berlińskiej taksówki! Uważajcie na niego bo on nie umie poruszać się po rondzie, a już zjechać z ronda to problem nad problemy!

 3. Sprawa wydaje się jasna, ale nie ulega wątpliwości, że takich zjazdów z ronda jak na pokazanym przykładzie jest niewiele. Przebieg drogi jest nienaturalny. Jak spadnie śnieg, to lewy pas jest bardziej dopasowany do zjazdu z ronda w kierunku Wrocławia. Znaki pionowe niczego jednoznacznie nie określają. Dla poprawy bezpieczeństwa wyznaczyłbym linią ciągłą i znakiem pionowym konieczność ruchu z lewego pasa wyłącznie w lewo. Trochę jeżdżę, nie tylko po kraju i takich dziwolągów tylko kilka widziałem.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick