DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ile wynosi budżet KKS-u Kalisz?

Piłka nożna to jedna z najbardziej kosztownych dyscyplin sportu pod względem utrzymania klubu i rywalizacji w ligowych rozgrywkach. Jak sytuacja finansowa wygląda w KKS-ie Kalisz?

Choć KKS Kalisz jest liderem 2. ligi po 11 kolejkach, a w klubie głośno mówi się o walce o awans na zaplecze PKO BP Ekstraklasy, to sytuacja finansowa nie wygląda tak, że zespół śpi na pieniądzach.

Kompletowanie budżetu na sezon trwa niemal do ostatniej kolejki. Klub nie ma długów, ale też nie jest tak, że zamyka klubowe finanse przed rozpoczęciem rozgrywek. Sporą niespodzianką pod względem księgowym było dojście do półfinału Fortuna Pucharu Polski, dzięki którego KKS zyskał dodatkowe 370 000 zł oraz zarobił na sprzedaży biletów na mecze z Widzewem Łódź, Górnikiem Zabrze, Śląskiem Wrocław i Legią Warszawa.

W tej edycji rozgrywek zespół z Kalisza odpadł już w 1. rundzie z ekstraklasowym beniaminkiem – ŁKS-em Łódź. Na dodatkowy zastrzyk gotówki liczyć zatem nie może. Ale prezes Robert Trzęsała nie rozpacza. Mówi, że perspektywy są dobre i władze klubu pracują swoim rytmem, aby dopiąć budżet na sezon.

Więcej w materiale wideo.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz