Gmina spod Ostrzeszowa wygrała Bitwę o wozy

6
Fot. MSWiA
Gmina Czajków w powiecie ostrzeszowskim otrzyma wóz strażacki. To nagroda za najwyższą frekwencję w dawnym województwie kaliskim w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Znamy pierwsze rozstrzygnięcia profrekwencyjnej akcji rządu Prawa i Sprawiedliwości. Przedstawiciele tej partii wpadli na pomysł, aby zachęcić ludzi do wzięcia udziału w głosowaniu w wyborach prezydenckich poprzez deklarację, że gminy z największą frekwencją otrzymają wozy strażackie.

CZYTAJ: Mateusz Ponitka już spogląda z ostrowskich witaczy

Przed pierwszą turą wyborów obiecano 16 pojazdów o wartości ok. 800 tys. zł każdy. Wówczas w wojewódzkie wielkopolskim zwyciężyła gmina Suchy Las. Za frekwencję w drugiej turze obiecano nie kolejnych 16 wozów, a… 49 według podziału administracyjnego obowiązującego do 31 grudnia 1998 roku.

Poseł PiS-u Jan Dziedziczak poinformował, że frekwencyjna mapa wyborcza została już przeanalizowana, a w dawnym województwie kaliskim najliczniej do lokali wyborczych ruszyli mieszkańcy gminy Czajków obecnie w powiecie ostrzeszowskim (76,15% frekwencji). W dawnym województwie leszczyńskim natomiast największa mobilizacja była w gminie Pakosław (powiat rawicki) – 73,02% frekwencji.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

    • I tu się mylisz. To bardzo sprytny i przemyślany wybieg, bo komuś zależało na tym, żeby w małych miejscowościach była duża frekwencja, bo tam największe poparcie ma duduś. A ludzie połknęli ten haczyk, w końcu rozdają za darmo wozy strażackie. Zadziałało tak samo, jak wszelkie programy +. Za kasę Polak zrobi wszystko.

  1. Co za „ludki „tu się wypowiadają ,TRza dać już spokój i uszy pod siebie, nawet patryk nie pomoże(niech poczyta komentarze opozycji – to dopiero język miłości)

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick