Duży sukces kickboksera SWW CENTER-TEAM Odolanów

0

Dawid Barczak, reprezentant SWW CENTER-TEAM Odolanów zdobył tytuł mistrza Polski kickboxingu w formule K-1 juniorów starszych w wadze do 71 kg. Tytuł wywalczył podczas turnieju w Legnicy. Sukces jest tym większy, że Dawid debiutował w nowej kategorii wiekowej, a zapewnia mu udział w mistrzostwach Europy, które odbędą się w wrześniu w Macedońskim Skopje. 

Już pierwsza walka z Dionizym Warszczukiem (ASW Knockout Zielona Góra) była trudnym pojedynkiem, ponieważ przeciwnik to mistrz Polski w tek kategorii wiekowej w formule full-contact. Dionizy to niezwykle silny fizycznie zawodnik, przy tym niski i o świetnych parametrach wolicjonalnych. Pojedynek nie należał do pięknych, Dawid wytrzymał napór przeciwnika i wygrał walkę 3:0.

Kolejna walka to półfinał z Maciejem Guzem (Fight Gym Lublin) – aktualnym mistrzem Polski w formule Oriental rules (muay thai), z którym Dawid przegrał w grudniu ubiegłego roku. Podczas tego pojedynku zawodnik SWW CENTER-TEAM Odolanów wspiął się na wyżyny swoich umiejętności, walczył koncertowo, świetnie prowadził pojedynek i ani przez moment nie przegrywał walki na punkty.

W finałowym pojedynku Barczak zmierzył się z Patrykiem Kłakiem (KGHM METRACO ARMIA Polkowice), wicemistrzem Polski z ubiegłego roku, uczestnikiem mistrzostw Świata. Patryk od początku atakował silnymi ciosami bokserskimi, Dawid wykorzystywał swoje atuty, czyli świetne kopnięcia, dzięki temu punktował i kontrolował przebieg pojedynku. Ostatecznie po bardzo wyrównanej walce kickbokser z Odolanowa zwyciężył różnicą dwóch punktów.

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick