DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Oszczędzamy wodę! Jest apel miasta

W sobotę 38 stopni na termometrach, a w niedzielę nawet 42. Potężne upały przechodzą nad całym krajem, również nad naszym regionem. Jest apel od służb by oszczędzać wodę.

fot. pixabay

Wysokie temperatury sprawiły, że poziom wody w zbiornikach spada, jest bardzo sucho, w lasach ogłoszono zagrożenie przeciwpożarowe. W Ostrowie mieszkańcy dostali sms-owe alerty i apel, by oszczędzać wodę pitną:

W związku z upałami i dużym poborem wody apelujemy o ograniczenie wody pitnej do celów innych niż socjalno-bytowe

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia o upałach. Na razie obowiązuje do poniedziałku, który ma być równie gorący jak weekend.

 

Arleta Zeidler

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz