Dostałeś maila od ZUS-u? To może być oszustwo!

0
Oszuści podszywają się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych i wysyłają zainfekowane wirusem maile. Zarówno pracownicy instytucji, jak i sami odbiorcy wiadomości ostrzegają, że maile mogą zawierać wirusy.

Klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych otrzymali fałszywe maile, które miały pochodzić z ZUS-u. Od razu poinformowali o tym urząd. Do urzędników nie dotarła treści maila, jednak ostrzegają. – Otwarcie załączników łączy się z próbą zainfekowania albo z próbą wyłudzenia informacji zawartych na komputerze – informuje Marlena Nowicka- regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie wielkopolskim.

Dwa lata temu seniorów w regionie odwiedzali pracownicy podszywający się pod pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Oferowali oni usługi i świadczenia. Wtedy też placówka osobiście informowała poprzez swojego rzecznika, że pracownicy nie odwiedzają ludzi w domach. Kontakt odbywa się listownie lub w placówkach.

Maile od „ZUS-u” to nie jedyna metoda kradzieży np. danych osobowych. Oszuści podszywają się pod wiele instytucji. Przed takimi wiadomościami wciąż ostrzega Komenda Główna Policji tłumacząc, że złodzieje działają według określonych schematów.

CZYTAJ: Uważaj na te e-maile! To oszustwo!

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick