Czekali ponad 100 lat. Pierwszy wóz strażacki zaparkował w remizie [FOTO]

0

Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy Peugeot Boxer trafił do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysocku Małym. Wydarzenie jest niebłahe, bo to pierwszy w ponad 100-letniej historii jednostki wóz strażacki. Do tej pory strażacy – ochotnicy mieli „związane ręce” i ograniczone możliwości działania. Wczoraj pojazd przyjechał do remizy z Częstochowy.

Wczoraj o godzinie 5 rano strażacy z jednostki OSP Wysocko Małe (gmina Przygodzice, powiat ostrowski) wyjechali do Częstochowy po odbiór lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego Peugeot Boxer. W godzinach popołudniowych wóz był już w remizie, gdzie mieszkańcy powitali go z prawdziwą pompą i fajerwerkami.

Foto: Zarząd i członkowie OSP Wysocko Małe podczas odbioru pojazdu w Częstochowie

Jednostka OSP Wysocko Małe liczy sobie już ponad 100 lat. Na wyposażeniu remizy do tej pory była zabytkową sikawka konna z 1908 roku, która – jak łatwo się domyślić – miała wartość historyczną, a nie użytkową. Od wielu lat strażacy ochotnicy starali się o wóz strażacki.

Decyzja o zakupie wozu dla jednostki przez samorząd województwa wielkopolskiego zapadła już kilka tygodni temu, jednak przyjazd pojazdu został znacznie opóźniony poprzez śledztwo Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie zakupów kilku samochodów gaśniczych dla OSP na terenie Wielkopolski. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

W wysockiej remizie zaparkował już Peugeot Boxer 335 L3 150 (4×2) o wymiarach 6500 x 2180 x 2450 mm wykonany ze stali nierdzewnej, mogący pomieścić 6-cioosobową ekipę ratowniczo-gaśniczą. Wykonawcą pojazdu jest firma Iuvo Car – Pojazdy Specjalne z Częstochowy.

Foto: Maciej Wojtasiak, OSP Wysocko Małe

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick