Co było przyczyną wielkiego pożaru w Krotoszynie? Znamy wstępną opinię biegłego

0
fot. Szymon Sikora
Znamy wstępną opinię biegłego dotyczącą pożaru szkoły muzycznej, hufca ZHP i siedziby PCPR-u w Krotoszynie, do którego doszło w połowie lipca. Biegli cały czas badają, co było przyczyną pojawienia się ognia, który strawił większą część budynku. Właśnie wyciągnęli pierwsze wnioski.

Właśnie poznaliśmy nieoficjalną opinię biegłego dotyczącą możliwej przyczyny pojawienia się ognia w budynku. – Opinia w przedmiotowej sprawie nie została jeszcze sporządzona. Biegły obecny na oględzinach, wstępnie wskazywał możliwość powstania ognia w wyniku zwarcia instalacji. Na końcową konkluzję trzeba jednak poczekać do momentu wpłynięcia opinii – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Do pożaru budynku, w którym mieściły się m.in. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie, hufiec ZHP, szkoła muzyczna i Warsztat Terapii Zajęciowej doszło 14 lipca. Z ogniem, który objął 1600 metrów kwadratowych powierzchni, walczyło 235 strażaków, 55 wozów gaśniczych, a akcja trwała 31 godzin.

– Straciliśmy sporo instrumentów, całkiem nowych. Kilka ocalało, ale muszą zostać oddane w ręce fachowców, żeby zobaczyć, czy będą jeszcze sprawne. Dzisiaj wynosimy wszystko, co ocalało. Pomoc zaoferowała nam Szkoła Podstawowa nr 5, gdzie będziemy mogli się tymczasowo przenieść – powiedział nam po pierwszych oględzinach dyrektor szkoły muzycznej Marek Olejnik.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał opinię, że budynek nie nadaje się do użytkowania. O tym, czy zostanie wyremontowany, zdecyduje właściciel. Władze powiatu musiały szybko znaleźć zastępczą siedzibę dla PCPR-u, która znajduje się obecnie w Ośrodku Interwencji Kryzysowej na Osiedlu Sikorskiego 7 (budynek żłobka). Tam też przeniesiono Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Niedługo placówka miała zostać przeniesiona do nowego budynku przy ul. Floriańskiej, który nie został jeszcze oddany do użytku.

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O POŻARZE W KROTOSZYNIE:

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick