Krotoszyn. Sztab kryzysowy zajął się spaloną szkołą i PCPR-em [ZDJĘCIA]

0
fot. Szymon Sikora
Wracamy do sprawy pożaru, który strawił w sobotę budynek szkoły muzycznej i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie. Z pożarem walczyło 235 strażaków. Zaangażowano 55 wozów, a akcja trwała 31 godzin. W poniedziałek rano zebrał się sztab kryzysowy, który ocenił straty i stworzył procedury dalszego postępowania.

Doszczętnie spaliło się najwyższe piętro budynku przy ul. Młyńskiej w Krotoszynie. Ogień strawił też dach. Pozostałe kondygnacje aż po parter zostały zalane wodą w wyniku gaszenia pożaru. – Straciliśmy sporo instrumentów, całkiem nowych. Kilka ocalało, ale muszą zostać oddane w ręce fachowców, żeby zobaczyć, czy będą jeszcze sprawne. Dzisiaj wynosiny wszystko, co ocalało. Pomoc zaoferowała nam Szkoła Podstawowa nr 5, gdzie będziemy mogli się tymczasowo przenieść – mówi dyrektor szkoły muzycznej Marek Olejnik.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Budynek był także siedzibą PCPR-u, który wkrótce miał się przenieść do nowej siedziby przy ul. Floriańskiej. Niestety, pożar przyspieszył przeprowadzkę, chociaż nowy obiekt nie przeszedł jeszcze odbiorów technicznych.

Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał opinię, że budynek nie nadaje się do użytkowania. Teraz jego właściciel zdecyduje, czy zostanie on wyremontowany, czy też nie.

ZOBACZ TEŻ: Płonie szkoła muzyczna w Krotoszynie [ZDJĘCIA]

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick