Reorganizacja po pożarze. Jest tymczasowa siedziba PCPR

0
Ewakuują się i zabezpieczają najważniejsze dokumenty, które ocalały po pożarze budynku przy ulicy Młyńskiej w Krotoszynie. W sobotę w płomieniach stanął obiekt, gdzie swoje siedziby miały m.in. Szkoła Muzyczna i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Dzisiaj sztab kryzysowy zaczął prace nad znalezieniem lokali zastępczych dla instytucji.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie działa cały czas, od poniedziałku do piątku. Konieczne było znalezienie nowej, choćby tymczasowej siedziby dla ważnej powiatowej placówki. – Tymczasowa siedziba placówki (także Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności) będzie przeniesiona do  Ośrodka Interwencji Kryzysowej na Osiedlu Sikorskiego 7 (budynek żłobka). PCPR rozpocznie tam działalność od wtorku – 17 lipca 2018r., w godzinach 7 00-15 00 – informuje dziś oficjalnie Starostwo Powiatowe w Krotoszynie.

CZYTAJ TEŻ: Płonie szkoła muzyczna w Krotoszynie

Szkoła Muzyczna w Krotoszynie poniosła największe straty. Ogień strawił sale muzyczne, ale i wiele instrumentów, w tym nowe, niedawno zakupione fortepiany. Te, które ocalały i tak będą musiały zostać sprawdzone i ewentualnie naprawione. Najważniejsze jednak było znalezienie lokalu zastępczego. – Mam deklarację ze starostwa, że obiektu użyczy nam tymczasowo Szkoła Podstawowa nr 5 w Krotoszynie – mówi Marek Olejnik, dyrektor Szkoły Muzycznej.

Dodajmy, że Szkoła Muzyczna i tak miała plany przeniesienia się. Trwają rozmowy w Ministerstwie Kultury, aby to zabezpieczyło środki na remont Pałacu Gałeckich w krotoszyńskim parku, do którego mieli by przenieść się młodzi muzycy. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick