Płonie szkoła muzyczna w Krotoszynie [ZDJĘCIA]

0
fot. Szymon Sikora
Płonie budynek na terenie byłej jednostki wojskowej przy ulicy Młyńskiej w Krotoszynie. Teraz znajduje się tam między innymi szkoła muzyczna oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Na miejscu pracują jednostki z PSP w Krotoszynie oraz kilka zastępów okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych.

– Zgłoszenie o pożarze wpłynęło o 11.25. Na miejsce zadysponowano 14 samochodów ratowniczo-gaśniczych, dwa podnośniki hydrauliczne oraz trzy samochody operacyjne w tym jeden z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Płonie 1600 metrów kwadratowych. Całkowicie spłonął dach Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz szkoły muzycznej. To jest budynek, który mieści w sobie kilka placówek – informuje z miejsca zdarzenia asp. Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Sytuacja jest już opanowana, trwa dogaszanie konstrukcji. W późniejszym czasie nastąpi rozbiórka nadpalonych elementów. W pożarze nikt nie ucierpiał, budynek był zamknięty. Przyczyny pożaru będzie ustalać policja.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick