DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Bracia kurkowi odznaczeni przez prezydenta. Otrzymali Krzyże Zasługi [ZDJĘCIA]

Działalność stowarzyszenia została dostrzeżona przez prezydenta Andrzeja Dudę. Członków bractwa odznaczono Krzyżami Zasługi. Pisarz Marek Duczmal otrzymał Złoty Krzyż Zasługi, członek senior Franciszek Lisiak – Srebrny Krzyż Zasługi, a starszy bractwa Maciej Błażejewski i strzelmistrz Leszek Wawrzyniak – Brązowe Krzyże Zasługi. Odznaczenia wręczył wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, a wnioskodawcą był poseł poseł Jan Mosiński. Uroczystość odbyła się w Sali Herbowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Czterech członków KBS-u znalazło się wśród 18 odznaczonych Wielkopolan. – To ogromna radość i honor móc znaleźć się w gronie dzisiejszych odznaczonych i w ich imieniu zabrać głos. Może zabrzmi to górnolotnie, ale powiem tak: nie w każdej muszli można znaleźć perłę, ale w każdym człowieku tkwi prawdziwe piękno mówił podczas odbierania odznaczenia starszy bractwa Maciej Błażejewski.

Krzyż Zasługi to polskie odznaczenie państwowe ustanowione w 1923 roku nadawane osobom cywilnym za zasługi dla państwa lub obywateli. Dzieli się je na trzy stopnie: złoty, srebrny i brązowy.

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Krotoszynie ma bogatą tradycję i historię. W tym roku mija 355 lat od jego utworzenia. Obecnie do stowarzyszenia należy 32 członków zwyczajnych, 3 honorowych i 4 kandydatów na członków.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz