Andrzej Pichet odchodzi z urzędu. “Trzeba podejmować nowe wyzwania”

7
Andrzej Pichet (pierwszy z lewej)
Radny sejmiku wojewódzkiego Andrzej Pichet, który pracował przez lata w Urzędzie Gminy w Przygodzicach, odchodzi z pracy. W piątek 28 lutego złożył rezygnację. Chce się poświęcić m.in. pracy w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Po ośmiu i pół roku pracy w Andrzej Pichet odchodzi z Urzędu Gminy w Przygodzicach, gdzie pełnił funkcję Inspektora do spraw Gospodarki Odpadami. – W piątek złożyłem rezygnację. Trzeba podejmować nowe wyzwania. Po to też robiłem dodatkowe studia MBA w kierunku zarządzania, więc wszystko składało się w logiczną całość – mówi w rozmowie z portalem wlkp24.info.

Jak tłumaczy, decyzja o odejściu kiełkowała w nim od dłuższego czasu, ale ostatecznie zapadła w ostatnich dniach. Tak jak powiedziałem podczas sesji rady, ostatnie dni były decydujące. Chcę się mocniej zaangażować w pracę sejmiku, bo stoją przed nami duże wyzwania – wyjaśnia. Jednocześnie podkreśla, że jego przełożony, a więc wójt gminy Przygodzice już wcześniej został poinformowany o tym, że rozważa odejście z urzędu. – Obiecałem, że podejmę ostateczną decyzję do końca miesiąca i tak też się stało – dodaje.

CZYTAJ: Dwie sesje jednego dnia. Pichet: „Nie pozwolimy więcej na pajacowanie”

Andrzej Pichet od 2018 roku jest radnym sejmiku wojewódzkiego. Startując z listy Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, otrzymał 3 640 głosów. To pozwoliło mu znaleźć się w samorządzie złożonym z 39 radnych z całego województwa.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

 1. 3
  16

  Szkoda naprawdę merytorycznego pracownika. Taki rynek, mądrzy najlepszych podbierają, pozycje ambitnych, sprawdzonych, wyszkolonych wykorzystują. Mądrzy.

 2. 16
  1

  Co to za ważna szycha
  że trzeba informować że odchodzi
  Inspektor jak wielu innych, czym się tak zasłużył co takiego zrobił. Chyba tym że
  W Gminie w której pracował opłaty za wywóz śmieci są jedne z najwyższych POLSCE.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick