72-latek uszkodził pięć samochodów. Chciał zaparkować

4
Do niecodziennej sytuacji doszło w Kaliszu na ul. Serbinowskiej. 72-letni mężczyzna próbował zaparkować samochód, a uszkodził pięć pojazdów w tym ten, którym kierował. Manewry zakończyły się mandatem i punktami karnymi.

Do uszkodzenia pięciu samochodów w wyniku zdarzenia drogowego nie dochodzi często. Zdarza się, że w wielu poważnych wypadkach zniszczeniu ulegają jeden bądź dwa auta. W Wielki Piątek w Kaliszu na ul. Serbinowskiej żadnego poważnego w skutkach (przynajmniej z punktu widzenia zagrożenia dla zdrowia i życia) nie doszło, ale uszkodzonych zostało pięć pojazdów.

CZYTAJ TEŻ: Uszkodzonym matizem i bez przedniej szyby, ale w kasku. “Bezcenny widok”

Stało się to za sprawą 72-latka, który chciał zaparkować. – Mężczyzna cofnął w taki sposób, że uszkodził trzy auta. W dwa uderzył, a trzecie zostało przepchnięte – mówi portalowi wlkp24.info asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Na uszkodzeniu volkswagena, audi i fiata jednak się nie skończyło. Kierowca toyoty wyjechał jeszcze do przodu, chcąc naprawić błędy i poprawić parkowanie, a wtedy uderzył w kolejny samochód – forda. Ten jednak nie stał zaparkowany, ale jechał ulicą. – Zdarzenie zakwalifikowano jako dwie kolizje. Jedna dotyczyła uszkodzenia zaparkowanych pojazdów, a druga zderzenia z jadącym samochodem – dodaje.

CZYTAJ TEŻ: Libacja przy pomniku? Liczba “małpek” przytłacza [ZDJĘCIA]

Kierowca był trzeźwy. Nie wiadomo, co było przyczyną takiego zachowania. Być może zadziałał efekt domina na skutek zdenerwowania wywołanego uszkodzeniem pierwszego samochodu. 72-latek dostał mandat, zostały mu też naliczone punkty karne.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Oczywiście “córka”, szybko pisałem i się pomyliłem. Chciałbym podkreślić, że jestem ze starego rocznika i jestem mondry, nie to co dzisiejsza młodziesz.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick