Uszkodzonym matizem i bez przedniej szyby, ale w kasku. „Bezcenny widok”

1
Fot. KPP Ostrzeszów
21-latek z powiatu ostrowskiego, który został zatrzymany przez policję, kierował matizem w kasku, a samochód nie miało przedniej szyby i lusterek. Posiadało za to wgniecenie na dachu. Okazało się, że nie miał także uprawnień do prowadzenia pojazdów, bo zatrzymał je sąd. Teraz czekają go kolejne konsekwencje.

Wgnieciony dach, brak przedniej szyby, ale zapięte pasy i kask na głowie. Taki obraz kierowcy i daewoo matiza ujrzeli policjanci z komisariatu w Grabowie. „Widok kierującego okazał się bezcenny” – opowiadają mundurowi. Nietypowe zatrzymanie młodego mężczyzny miało miejsce w środę. Funkcjonariusze musieli zareagować, bo kierujący jechał uszkodzonym pojazdem.

– Dyżurny ostrzeszowskiej komendy został powiadomiony o fakcie poruszania się przez młodego mężczyznę niesprawnym pojazdem, stwarzającym zagrożenie nie tylko w ruchu drogowym, ale i dla osób nim podróżujących. Zdarzenie miało miejsce na terenie miejscowości Grabów Wójtostwo – wyjaśnia asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

21-latek z powiatu ostrowskiego poruszał się samochodem, który oprócz wymienionych uszkodzeń nie miał też lusterek. Postanowił jednak w inny sposób zadbać o bezpieczeństwo. Zapiął pasy, a głowę (prawdopodobnie z powodu braku szyby) postanowił chronić kaskiem. – Po sprawdzeniu w systemie policyjnym okazało się, że kierujący posiada wydany przez sąd aktualny zakaz prowadzenia pojazdów – dodaje.

Młody mężczyzna ponownie stanie przed wymiarem sprawiedliwości.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick