DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

29-latek odpowie za czynną napaść na policjantów

Ostrowski wymiar sprawiedliwości uwzględnił wniosek prowadzącego sprawę prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztu dla 29-latka. Kolejne 3 miesiące mężczyzna spędzi w celu przy ulicy Ledóchowskiego. 

– Podejrzany 29 latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę. W toku podjętego pościgu podejrzany ignorował sygnały świetlne i dźwiękowe nie reagując na kierowane wezwania do zatrzymania się, poruszając się przy tym z niebezpieczną prędkością, nie stosując się do znaków drogowych oraz sygnalizacji świetlnej, czym powodował zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego – tłumaczy Maciej Meler, rzecznik ostrowskiej Prokuratury Okręgowej. 

Policyjne radiowozy goniące seata wielokrotnie próbowały zrównać się z osobówką, tak by policjanci mogli zatrzymać pędzącego 29-latka. Za każdym razem mężczyzna spychał policyjne pojazdy powodując znaczne zagrożenie dla funkcjonariuszy. 

– Gdy policjanci podjęli próbę zatrzymania go opuszczając radiowóz, mężczyzna gwałtownie ruszył w ich kierunku, uderzając w nich przodem kierowanego przez siebie pojazdu – dodaje Meler. 

 

 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz