Lewków. 2,4 mln zł na budowę kompleksu lekkoatletycznego. Wiemy, kiedy ruszy budowa

1
To będzie jedna z największych inwestycji ostatnich lat. Władze gminy Ostrów Wielkopolski podpisali umowę na budowę kompleksu lekkoatletycznego w Lewkowie, który ma kosztować 2,4 mln zł. Trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość, zanim będzie można skorzystać z obiektu spełniającego międzynarodowe standardy.

2,4 mln zł ma kosztować budowa kompleksu lekkoatletycznego w Lewkowie. To jedna z największych inwestycji na terenie gminy Ostrów Wielkopolski w ostatnim czasie. Na jej realizację udało się pozyskać dofinansowanie z ministerstwa sportu w wysokości 400 tys. zł. Obiekt będzie zlokalizowany na terenie dotychczasowego boiska przy Szkole Podstawowej w Lewkowie, a budowa ruszy w ciągu kilku dni. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą – firmą z Dąbrowy Górniczej.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Teren ma zmienić się nie do poznania. Zostanie zlikwidowana m.in. skarpa, na której znajdują się trybuny. Wymieniona zostanie też murawa. Za bramkami staną piłkochwyty, powstaną nowe trybuny oraz prowadzące do nich schody. Nie zabraknie masztów na flagi i oświetlenia. Planowany jest także montaż instalacji elektrycznej oraz kanalizacji. Władze gminy zapewniają, że „projekt jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach”, a inwestycja ma spełniać wymogi Międzynarodowej Federacji Amatorskiej Lekkoatletyki.

Nowy obiekt będzie się składał z czterotorowej bieżni o długości 200 m oraz 80-metrowej prostej. Powstaną też skocznie do skoku wzwyż i w dal, boisko przystosowane do gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa, a także rzutnia do pchnięcia kulą.

Sportowy kompleks ma zostać oddany do użytku we wrześniu 2019 roku.

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Nareszcie coś ruszyło w tym temacie, bo już myślałem, że prędzej wyląduję na miejscowym cmentarzu nim powstanie jakiś porządny obiekt sportowy w miejscowości słynącej z dobrej piłki siatkowej i nie tylko, byli dobrzy gracze w piłkę ręczną czy teniasa stołowego.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick