Żyć w zgodzie ze wszystkimi i nie „lotać” za innymi – Pani Maria kolejną 100-latką w regionie

2
Fot. Gmina Ostrów Wielkopolski
Pani Maria Pawlicka z Daniszyna w powiecie ostrowskim jest kolejną, która zasiliła grono 100-latków w regionie! Swoje okrągłe urodziny obchodziła wraz z całą rodziną. Do życzeń dołączyła się także cała społeczność Daniszyna.

Maria Pawlicka z domu Lis urodziła się 3 stycznia 1923 roku w Daniszynie i spędziła tu niemalże całe swoje życie. Była jedną z sześciu rodzeństwa. W 1945 roku wyszła za mąż za Antoniego Pawlickiego i doczekali się dwójki dzieci: Czesława oraz Ireny.

Przy okazji 100. urodziny Maria Pawlicka wspominała, jak przez większość życia ciężko pracowała w polu. Podczas wojny była zatrudniona w folwarku w Bronowie i wraz z 40. innymi kobietami wykonywała ciężkie prace fizyczne. W czasie wolnym ulubionym zajęciem był taniec oraz śpiew. – Po wojnie odprawialiśmy dożynki. Graliśmy krakowiaków i górali, tańczyłyśmy wszystkie tańce, jako Młode Polki. Jeszcze przed wojną tak było – mówi pani Maria.

Jesień życia spędza głównie na słuchaniu ulubionych programów oraz na modlitwie. Przy okazji swych okrągłych, setnych urodzin, pani Maria ma specjalną radę dla młodych mężatek, rozpoczynających życie we własnych rodzinach. – Najważniejsze, żeby żyły w zgodzie z wszystkimi i nie „lotały” za innymi – z uśmiechem radziła jubilatka. Pani Maria doczekała się dwóch wnuków oraz pięciu prawnuków.

Jubilatce życzymy 200 lat!

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick