Zuchwała kradzież puszki WOŚP. Zniknęło kilkaset złotych

0

Konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uboższe o kilkaset złotych. Zuchwałej kradzieży puszki z pieniądzmi dokonała osoba bądź grupa osób na terenie jednego ze sklepów w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie było ulokowane pudełko na datki. Policjanci poszukują sprawcy zdarzenia. Na chwilę obecną na koncie WOŚP jest już ponad 65 milionów złotych.  

Policjanci nie odnotowali żadnych poważnych zdarzeń z udziałem wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 11 stycznia grupa ponad 200 osób z terenu Ostrowa Wielkopolskiego została przeszkolona z zasad bezpieczeństwa i zachowania podczas zbiórki w ramach 25. finału WOŚP.

– Wolontariusze zostali przeszkoleni, a funkcjonariusze policji licznie stawili się na służbie i patrolowani ulice na terenie Ostrowa Wielkopolskiego i na terenie całego powiatu ostrowskiego. W razie potrzeby byli przygotowani do reagowania na niebezpieczne sytuacje – mówi Małgorzata Łusiak, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wlkp.

W terenie, na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego działałno dokładnie 214 wolontariuszy. Wszyscy bezpiecznie zakończyli zbiórkę pieniędzy. Ostrowski sztab zebrał 146 094, 90 zł podczas tegorocznej akcji charytatywnej. 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick