Zranił się piłą łańcuchową. Do szpitala pojechał radiowozem

2
Nietypową interwencję mają za sobą sierż. szt. Grzegorz Markiewicz oraz st. sierż. Michał Klimek z ostrowskiej komendy. Podczas pełnienia służby w gminie Przygodzice, przyszło im opatrzyć poważnie rannego mężczyznę i przewieźć go radiowozem do szpitala.

Policjanci ostrowskiej drogówki podczas pełnienia służby na terenie gminy Przygodzice byli uczestnikami niecodziennej sytuacji. Do ich radiowozu podjechał samochód osobowy, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Jeden z nich był ranny. – W trakcie krótkiej rozmowy funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wiezie swojego brata, który podczas prac piłą spalinową poważnie zranił się w nogę. Kierowca tłumaczył też, że po drodze musi zatankować auto – informuje sierż. sztab. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ: Handlujący na ostrowskich targowiskach negocjują ulgi

Na reakcję mundurowych nie trzeba było długo czekać. Udzielili pomocy poszkodowanemu 21-latkowi zakładając opatrunek, a następnie przetransportowali go radiowozem do ostrowskiego szpitala. Tam zajął się nim personel medyczny. – W policyjnej służbie zdarzają się takie chwile, gdy trzeba sprawnie i profesjonalnie pomóc nawet w niecodziennej sytuacji. Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego kolejny raz udowodnili, że wiedzą, jak zachować się w sytuacjach wymagających szybkiej i zdecydowanej reakcji. Tym razem sierż. szt. Grzegorz Markiewicz wraz z st. sierż. Michałem Klimkiem pospieszyli z pomocą mężczyźnie, który wymagał natychmiastowej interwencji lekarskiej – dodaje.

Policjanci z naszego regionu regularnie mają do czynienia z tego typu niecodziennymi sytuacjami. Pod koniec stycznia eskortowali do szpitala ciężarną kobietę. W maju ubiegłego roku ośmiu funkcjonariuszy z Jarocina uratowało rodzinę z płonącego domu, a pod koniec minionego roku mundurowi z Krotoszyna, Jarocina i Kalisza zostali odznaczeni Kryształową Gwiazdą. To wyjątkowa nagroda za poświęcenie na służbie i poza nią.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

    • No widzisz a jednak nikt o Tobie nie wie. Podziel się ze wszystkimi co zrobiłeś takiego pożytecznego i komu pomogłeś?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick