Znęcał się nad końmi. „Spowodował liczne obrażenia zewnętrzne i wewnętrzne”

6
Do dwóch lat więzienia grozi 58- letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi powiatu kaliskiego, któremu prokuratura zarzuca znęcanie się nad końmi.

Mężczyzna w okresie kilkunastu miesięcy do dnia 31 grudnia 2016 r. na terenie swojego gospodarstwa rolnego znęcał się nad czterema końmi.

Utrzymywał je w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa, co spowodowało, liczne obrażenia zewnętrzne i wewnętrzne zwierząt oraz nie zapewnił im wystarczającej ilości pokarmu i wody, doprowadzając je do stanu skutkującego zaburzeniami metabolicznymi, a także nie zapewnił im odpowiedniej ilości ruchu oraz opieki weterynaryjnej, gdzie w przypadku dwóch koni przy użyciu pasów uniemożliwiających jakikolwiek ruch zmuszał je do przebywania w nienaturalnej pozycji – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Powyższe zachowania w oparciu o zgromadzony materiał zostały zakwalifikowane zostały jako wypełniające znamiona występku z art. 35 ust 1 a ustawy o ochronie zwierząt.

Czyn ten zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub karą pozbawienia wolności do lat 2. Akt oskarżenia skierowany został do Sądu Rejonowego w Kaliszu II Wydział Karny do chwili obecnej nie został wyznaczony termin rozprawy w przedmiotowej sprawie.

fot. Fundacja Centaurus/ archiwum

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Tylko 2 lata??on sie znencal latami nad tymi biednymi zwierzetami !!takiego przywiazac pasami i tez ograniczyc dostep do jedzenia i picia!! To jest przerazajace ze nikt wcześniej nie zglosil!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick