Znana jest data pogrzebu proboszcza z Krotoszyna

3
Fot. fanpage Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Krotoszynie
4 i 5 lipca (czwartek i piątek) odbędą się uroczystości pogrzebowe księdza kanonika Dariusza Kowalka, proboszcza parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Krotoszynie. Jest on jedną z ofiar tragicznego wypadku, do którego doszło 21 czerwca.

Blisko dwa tygodnie temu na DK15 pomiędzy Krotoszynem, a Miliczem doszło do tragicznego wypadku. W wyniku zderzenia dwóch osobówek, rannych zostało siedem osób w tym troje dzieci. Pierwszą ofiarą śmiertelną wypadku był właśnie ks. Kowalek, który zmarł w ostrowskim szpitalu.

Niestety zmarło także rodzeństwo, które podróżowało w samochodzie wraz z księdzem. Chłopiec i dziewczynka byli reanimowani już na miejscu wypadku przez ich ojca. W bardzo ciężkim stanie zostali przewiezieni do szpitala. Informacja o śmierci chłopca dotarła 29 czerwca. Dziewczynka zmarła 2 lipca. Okoliczności wypadku wciąż bada policja pod nadzorem prokuratora.

CZYTAJ: Nie żyje chłopiec ranny w wypadku w Dziadkowie. To druga ofiara po proboszczu z Krotoszyna

CZYTAJ: Nie żyje dziewczynka ranna w Dziadkowie. To trzecia ofiara wypadku

Ksiądz Dariusz Kowalek zostanie pochowany w rodzinnym Parzynowie. 4 lipca o godzinie 11.00 w kościele pw. św. ap. Piotra i Pawła w Krotoszynie będzie miało miejsce wprowadzenie ciała proboszcza i msza żałobna. O godzinie 15.00 odbędzie się Koronka do Bożego Miłosierdzia i wywiezienie ciała do Parzynowa. W piątek, 5 lipca o godzinie 11.00 rozpocznie się msza św. pogrzebowa w kościele w Parzynowie i odprowadzenie ks. Darka na cmentarz parafialny.

Ks. Dariusz Kowalek urodził się 19 marca 1968 roku w Kępnie. Święcenia kapłańskie przyjął 26 maja 1993 roku z rąk księdza biskupa Stanisława Napierały w Katedrze św. Mikołaja Biskupa w Kaliszu. 1 lipca 2009 roku objął funkcję proboszcza w swojej dawnej parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła. 15 maja 2011 r. za zasługi dla lokalnego Kościoła został uhonorowany godnością Kanonika Honorowego Kapituły Kolegiackiej św. Józefa w Kaliszu.

Podczas swojej posługi w Krotoszynie ks. Dariusz organizował między innymi misje parafialne, zapraszał do parafii nietuzinkowych kapłanów i zakonników, sprowadzał i adorował liczne relikwie oraz organizował wiele pielgrzymek, ostatnio także do Ziemi Świętej i Rzymu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick