Nie żyje proboszcz Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Krotoszynie

5
Fot. fanpage Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Krotoszynie
Nie żyje ksiądz kanonik Dariusz Kowalek, proboszcz Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Krotoszynie. To jedna z ośmiu ofiar wypadku, do którego doszło w piątek na DK15 między Krotoszynem a Miliczem. Stan pozostałych poszkodowanych w tym trojga dzieci jest ciężki.

Tragiczne wieści napłynęły ze szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Proboszcz Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Krotoszynie ks. Dariusz Kowalek nie żyje. Wielonarządowe obrażenia, których doznał w wyniku wypadku na DK15 między Krotoszynem a Miliczem okazały się na tyle poważne, że mimo operacji i specjalistycznej opieki lekarzy, nie udało się go uratować.

CZYTAJ WIĘCEJ O WYPADKU: Proboszcz z Krotoszyna w stanie krytycznym. To jedna z ośmiu ofiar wypadku pod Miliczem [ZDJĘCIA]

„Dziś w godzinie miłosierdzia, w oktawie Bożego Ciała, w sobotę dzień Najświętszej Marii Panny, w pierwszy dzień misji parafialnych odszedł do Pana nasz kochany Proboszcz Ksiądz Kanonik Dariusz Kowalek.
Prosimy o modlitwę” 
– napisano na fanpage’u parafii.

Po godz. 13.00 napisaliśmy na portalu, że proboszcz krotoszyńskiej parafii jest w stanie krytycznym. To jedyna ofiara śmiertelna makabrycznego wypadku, w którym ciężko rannych zostało osiem osób w tym troje dzieci. Jedno z nich – 6-letni chłopiec także przebywa w ostrowskim szpitalu. Jego stan jest ciężki.

Na fanpage’u parafii pojawiają się pierwsze komentarze zrozpaczonych mieszkańców Krotoszyna i sympatyków parafii. „Odszedł dobry człowiek. Wspaniały duszpasterz, dobry ludzki kapłan. Krotoszyn go bardzo potrzebował. Niech spoczywa w pokoju wiecznym” – pisze pani Marta. „Najlepszy ksiądz z Krotoszyna z największym poczuciem humoru był bardzo lubiany pozostanie wielka pustka i żal” – dodaje pani Renata, a pan Piotr wyznaje: „Ksiądz z powołania… W styczniu był u mnie na kolędzie, jak zawsze miły i uśmiechnięty… Nie wierzę”.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Takich księży nam potrzeba, oddanych parafii, parafianom a przede wszystkim Bogu. Boże czemuś tak szybko nam Go zabrała. Żal i pustka

  2. Wspaniały człowiek wzór do naśladowania niech wszyscy księża z Krotoszyna młodzi i Ci wyższej ranki wezmą z niego wzór Tak wspaniałego księdza zostałeś Boże

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick