Znamy nazwisko nowego wojewody wielkopolskiego

4
Jak dowiedział się portal wlkp24.info nowym wojewodą wielkopolskim zostanie Michał Zieliński. Do tej pory pełnił funkcję dyrektora wielkopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ponad miesiąc województwo wielkopolskie nie miało wojewody. Po odwołaniu z tego stanowiska Łukasza Mikołajczyka, jego obowiązki przejęli wicewojewodowie Aneta Niestrawska i Maciej Bieniek. Przez ten czas nie było wiadomo, kto stanie na czele tego urzędu.

Na giełdzie nazwisk pojawiali się m.in. Lidia Czechak, starosta jarociński oraz Michał Zieliński. Premier Mateusz Morawiecki podjął ostatecznie decyzję o tym, że to właśnie obecny szef ARiMR-u obejmie funkcję głównego przedstawiciela rządu w Wielkopolsce.

Wojewodowie zostają powołani przez premiera na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Na czele tego resortu stoi Mariusz Kamiński.

Informację o powołaniu Michała Zielińskiego na stanowisko wojewody wielkopolskiego podał Paweł Szefernaker, wiceminister w MSWiA.

Decyzja o odwołaniu ze stanowiska wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka zapadła w związku z „utratą zaufania”. Zdaniem szefa MSWiA stało się tak na skutek „podjęcia przez niego sprzecznej z interesem publicznym i wydanej z naruszeniem przepisów prawa decyzji” dotyczącej tzw. zamku w Stobnicy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  • 3
   2

   Aha 🙂 W czym się sprawdził? W krętactwie ? Kiedyś się spada… jak za dużo się chce. Ten człowiek wielką kulturą się wykazywał głównie w okresie wyborów.
   Ale… następny pewnie też lepszy nie będzie. Zawsze najwyżej dostają się ludzie nieodpowiedni.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick