Znaleziono szczątki żołnierzy. Historyczne odkrycie w powiecie krotoszyńskim

2
Pracownika Badań Historycznych i Archeologicznych "Pomost"
Szczątki sześciu niemieckich żołnierzy zostały odnalezione podczas prac na terenie Zalesia Wielkiego w powiecie krotoszyńskim. Jak informuje Pracownika Badań Historycznych i Archeologicznych "Pomost", przy kościach nie odnaleziono żadnych znaków tożsamości.

W Zalesiu Wielkim (powiat krotoszyński) prowadzono prace sondażowo-ekshumacyjne. Na byłym cmentarzu ewangelickim, który obecnie pełni funkcję nekropolii katolickiej, odnaleziono szczątki sześciu osób (5+1). To niemieccy żołnierze, którzy zostali pochowani przez okoliczną ludność. – Na szczątkach odnotowaliśmy liczne ślady odniesionych ran. W mogile nie odnaleźliśmy znaków tożsamości – przy szczątkach jednego z żołnierzy znajdowało się tylko puste etui – informuje Pracownika Badań Historycznych i Archeologicznych „Pomost”, która przeprowadziła prace ekshumacyjne.

Jak dowiedzieliśmy się od przedstawicieli pracowni z racji tego, że przy szczątkach nie znaleziono nieśmiertelników, zostaną oni pochowani, jako nieznani żołnierze na kwaterze żołnierzy niemieckich na Cmentarzu Miłostowskim w Poznaniu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick